A tendencia az, hogy a növekvő pixelszámú szenzorok elé egyre erősebb hotmirrort szerelnek gyárilag.
A 6 MP-es Sony CCD-k (D100, D70, D70s, D50, D40) előtt gyenge (még ha nem is egyformán gyenge) volt a hotmirror, napos időben akár szabad kézzel is kitartható záridők (1/20-1/30) voltak elérhetők közel nyitott obinál.
A 10MP-es Sony CCD-k (D200, D80, D40x, D60, D3000) előtt már erős volt a homirror, nyáron, verőfényes délidőben alap iso-n és f6,3-on kb. 15-30 sec. kellett.
Bár még nem próbáltam ki ilyen irányban a D90-emet, a trend alapján gondolom a D300/D90/D5000 vázakban még erősebb lehet az infrablokkolás a 12MP-es CMOS előtt, akár percekről is lehet szó.
Úgyhogy hacsak nem vagy oda a hoszzú expós képekért (bárányfelhőkkel és vízparton tud ám ütni rendesen az is!), javasolt az átalakítás. |