|
|
|
|
 |
telescoper
2010-03-07 11:14:28
|
2542
|
| Igaz ugyan, hogy a géped (gépeid) úgy infrások, hogy a szenzor előtt van az infraszűrő a gyári hotmirror helyén, így az a tipp, amit adnék, nem biztos, hogy kivitelezhető. De, ha van elérhető olyan géped, amin a hotmirror helyett sima üveglap van, akkor megvizsgálhatod a látható tetejét átengedő szűrők lelkivilágát. Ráadásul még olyan sokat sem kell költened, mert elég, ha beszerzel egy mélyvörös normál szűrőt és ismerkedhetsz az így kialakuló képek színvilágával. Nekem voltak ilyen képeim, nem hatotak meg annyira, így nem is tartottam meg őket. |
|
A hozzászólás:
 |
DimensionSeven
2010-03-05 23:37:03
|
2538
|
Hali!
Lassan időszerű lesz az új infrásítás, benéztem hát a lifepixelre, és látom hogy van egy új szűrőjük, egy 590nm-es.
Látom továbbá, hogy a postprocessingről készül basic utómunka tutorialt videósították és filter-specifikussá tették:
http://www.lifepixel.com/videos/basic-infrared-photoshop-info.html
Ez alapján az "enchanced color IR" filteren akadt meg a szemem - ez 665nm-en vág. Gondolom fekete-fehérré konvertálva hasonló lenne az eredmény, mint az eddig általam használt 720nm-esé, viszont a színezett infrákat egyszerűbb lehet előállítani.
Használt már itt valaki ilyesfajta, láthatóból a minimumnál kicsit többet átengedő filtereket? Tudnátok példákat küldeni? Embert fényképezve milyen a hatása? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|