|
|
|
|
 |
Mekk Elek ezermester
2010-02-26 10:44:05
|
337
|
"megszunik a kotelezo atvetel ezekre a kapcsolt mittudomen eromuvekre, jarnak le a veluk kotott 10 ev szerzodesek"
Mivel ezen erőművek tulajdonosainak igen nagy a lobbierejük (lobbi = készpénz bőrtáskában) ezek a szerződések valószínűleg meg lesznek hosszabbítva. Hacsak nem olyan emberek kerülnek a döntéshozó pozíciókba, akik nem a várható kenőpénz reményében akartak a döntéshozó pozícióba kerülni. De én ebben nem nagyon bíznék. |
|
A hozzászólás:
 |
Axióma
2010-02-25 21:23:07
|
334
|
Mintha pont ma mondtak volna, hogy megszunik a kotelezo atvetel ezekre a kapcsolt mittudomen eromuvekre, jarnak le a veluk kotott 10 ev szerzodesek. De sajna nem figyeltem elegge, mert egy masik beszelgetessel parhuzamosan zajlott ahol erintett voltam... Egy szolgaltato: 1. egy alapdij 2. egyfajtat kell eloallitani tudni, arrol elmegy az egesz haz 3. szerintem meleget viszonylag sokfelekeppen lehet, rovid atmenetnel konnyu az athidalas [mikor legutobb riogattak gazelzarassal, szepen megcsinaltuk a strategiat, hogy melyik reszet zarjuk le a haznak, a maradekbol is csak 1 szoba futve, konyha-furdo-wc meg csak elerhetoen] Ha muszaj, most is eltuzelem a szelektivbe szant papirt meg mas hulladekot, de hosszutavon erdemes a telek kihasznalatlan sarkan, vagy akar keriteskent felhalmozni tuzifat is - folytonosra szanva nem, de veszhelyzetre eleg szaraz, egy evnyi fa jo hoszig hazba azert elfogadhato beruhazas; egyedul az eges helyet kene valahgoy ugy beletervezni (alapbol), hogy normal napi mukodest ne erintse (pl. kerti kemenceben, csak a meleget bevinni a hazba, nem a tuzelest, mert az borithatja de minimum bonyolitja a szellozorendszert, kemenyseprok kekeckednek stb.). |
|
Előzmény:
 |
bjanoss
2010-02-25 18:30:05
|
330
|
Azért ez a lakosság által megtermelt zöld áram átvétele már ma se egyszerű. A kötelező átvétel aránya most valahol 20% lehet az összes villamos energián belül. Ezek nagy része nem a néptől jön hanem biomassza erőművekből, mert az is 'zöld' és onnan is kötelező átvenni. A vállalkozók rááltak erőművet építeni, mert garantáltan és jó áron megveszik tőlük a villanyt. Így már kicsit más a helyzet. Ha csak a lakosság szórakozna a tetőn a napelemmel azt tényleg jó dolog államilag támogatni. De egy erre rátelepült egyéb iparágat már nem biztos. Előtte ezt rendbe kéne rakni jogilag. Persze nem lehetetlen a feladat, de azért a magyar állapotokat jól jellemzi. Egy kiskapunak látszó helyzetet kihasználva milliárdos beruházásokat indítanak amiknek elvileg sok év kellene hogy megtérüljön. Aztán majd sírnak ha ezt rendberakják. Bár szerintem inkább a rendberakás elhalasztását olajozgatják a háttérben. Az autonóm ház definíció témához: szerintem is leginkább a jelenlegi helyzethez kéne alkalmazkodni a témával. Tehát a meglevő infrastruktúra kihasználásával és a saját energiatermeléssel valahogy kihozni a nulla egyenleget. Ez végülis tényleg nem autonóm. Azt se teljesen tudom, hogy jobb-e 1 db monopol szolgáltatótól (villany) függeni, mint kettőtől (villany+gáz). Több macera, de talán ha az egyik kiesik egy időre a másikkal pótolható. Legalábbis a fűtésnél. Az autonómiától még ez is messze van, de a biztonságot mindenképpen növeli. Ilyen értelemben nem nagy technikai kihívás autonómnak lenni, csak drága. Szerintem az eredeti téma inkább az lehet, hogy hogyan tudjuk megteremteni saját magunk a közműveket otthon. Hogy ne legyünk egyetlen nagy szolgáltatónak se ügyfelei. Na ez nem csak drága lesz de technikailag se egyszerű. Aztán jön a minősített eset, hogy környezetbarát is legyen. Tehát a villanyáram ne egy dízel generátorból jöjjön. Ezek az igazi kihívások, és tényleg ezekhez kéne igazán a közös ötletelés.
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|