|
|
|
|
 |
Mekk Elek ezermester
2010-02-25 12:09:01
|
322
|
"Energetikeilag pl. egy valyoghaz sem kutya. Kivaloan temperal telen-nyaron."
Ha a déli fala jól le van árnyékolva, akkor egy vályogház nyáron egész elviselhető. De télen viszi ám a meleget a vastag fal szépen: ha kívülről lehőszigeteled (drágán, mert az olcsó eps-sel vályogot nem lehet) akkor meg a hideg talaj felé vezeti el a lakás melegét a vastag fal. |
|
 |
Tipcsok
2010-02-25 12:02:53
|
321
|
"Energetikeilag pl. egy valyoghaz sem kutya. Kivaloan temperal telen-nyaron."
Ha meg még szalmabálával is szigetelt, akkor még fűteni is alig kell. |
|
A hozzászólás:
 |
berci222
2010-02-25 11:42:56
|
320
|
Minden szempontbol kivalo autonom közösseg a falu. Evezredekig müködött. Meg 100 evvel ezelöttig ia. Alig volt kereskedelme (ami volt azt a nehany vasaron lebonyolitottak).
Energetikeilag pl. egy valyoghaz sem kutya. Kivaloan temperal telen-nyaron.
|
|
Előzmény:
 |
Mekk Elek ezermester
2010-02-25 11:29:41
|
319
|
Az a baj, hogy az eltérő megközelítések között sokkal kisebb lehet a közös terület mint a különbség. Vegyünk egy verziót: a mezőgazdasági megközelítés. Ez már rég ki van találva, úgy hívják, hogy tanya. Víz a kútból, a wc pottyantós, tüzelő az erdőből. Nincs szükség hőszigetelésre, napkollektorra, hőtárolásra stb. csak hatalmas földterületre és rengeteg ráérésre, hogy mindezt folyamatosan üzemeltessük. Márpedig ezen topic szerintem nem erről akar szólni (és nem is az erőd-házról), úgyhogy szerintem szűkíteni kellene a témakört (akár a topic címében is). |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|