|
|
|
|
 |
Johannes Angelos
2010-02-25 10:02:58
|
307
|
Ezt szerintem elég jól ki lehet számolni: csapadékgyűjtő tetőfelület - megnézed felétek mennyi az éves átlagos csapadék és mondjuk ezt felezed... ha ekkora nem elég, akkor már nagyon nagy gondok lesznek...
amúgy peak oil mellett - bizonyos paraméterek mellett előkerült a peak gas kérdése is a szakirodalomban...
j |
|
 |
Mekk Elek ezermester
2010-02-25 09:53:02
|
306
|
Ha úgy választod meg a telked, hogy a felszín alatt 3-4 méterre mindenütt ott van a talajvíz, akkor szerintem szükségtelen ekkora víztartályra költeni. Ha kizárólag ivóvízről van szó (és a mosogatóba/zuhanyzóba/wcbe más víz megy), akkor egy tized köbméteres tartály a padláson akár két hétig is elég lehet egy családnak, feltöltése a talajvízből szükség esetén akár kézi pumpával is lehetséges.
Különben meg a telep közös úszómedencéjét is lehet víz-vésztartaléknak tekinteni :) |
|
A hozzászólás:
 |
karban-tarto
2010-02-25 08:41:49
|
305
|
| A kiszamithatatlan esozes miatt 10-20 kobmeteresre gondoltam. |
|
Előzmény:
 |
karban-tarto
2010-02-25 07:36:04
|
303
|
Kikaptam a topiknyitotol (ez egy technikai topik), bar szivesen beszelgetnek az autonom kozossegrol, mint szervezodesrol, de errol lehet egy uj topikot kellene nyitni. :) Egyenlore nincs hozza elegendo hozzaszolasom es meg olvasgatnek is hozza. Mas: Kerdesem ki hogy oldotta meg az eso viz gyujtest? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|