Keresés

Részletes keresés

Johannes Angelos Creative Commons License 2010-02-25 10:02:58 307
Ezt szerintem elég jól ki lehet számolni: csapadékgyűjtő tetőfelület - megnézed felétek mennyi az éves átlagos csapadék és mondjuk ezt felezed... ha ekkora nem elég, akkor már nagyon nagy gondok lesznek...

amúgy peak oil mellett - bizonyos paraméterek mellett előkerült a peak gas kérdése is a szakirodalomban...


j
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2010-02-25 09:53:02 306
Ha úgy választod meg a telked, hogy a felszín alatt 3-4 méterre mindenütt ott van a talajvíz, akkor szerintem szükségtelen ekkora víztartályra költeni. Ha kizárólag ivóvízről van szó (és a mosogatóba/zuhanyzóba/wcbe más víz megy), akkor egy tized köbméteres tartály a padláson akár két hétig is elég lehet egy családnak, feltöltése a talajvízből szükség esetén akár kézi pumpával is lehetséges.

Különben meg a telep közös úszómedencéjét is lehet víz-vésztartaléknak tekinteni :)
A hozzászólás:
karban-tarto Creative Commons License 2010-02-25 08:41:49 305
A kiszamithatatlan esozes miatt 10-20 kobmeteresre gondoltam.
Előzmény:
karban-tarto Creative Commons License 2010-02-25 07:36:04 303
Kikaptam a topiknyitotol (ez egy technikai topik), bar szivesen beszelgetnek az autonom kozossegrol, mint szervezodesrol, de errol lehet egy uj topikot kellene nyitni. :) Egyenlore nincs hozza elegendo hozzaszolasom es meg olvasgatnek is hozza.
Mas: Kerdesem ki hogy oldotta meg az eso viz gyujtest?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!