|
|
|
|
 |
Mekk Elek ezermester
2010-02-25 10:19:51
|
311
|
"ez egy technikai topik"
Valóban jó lenne, ha itt nem bonyolódnánk bele túlságosan az egyes világvége-elméletek ütköztetésébe, az ilyesmi inkább politikai fórumba való. Így is lesz némi súrlódás/értetlenség az eltérő szemléletek miatt: - technikai: az autonóm ház csak egy ház, ami energetikailag (esetleg vízkezelésileg) nincs rászorulva külső támogatásra (sziget üzem). - mezőgazdasági: egy autonóm ház a világ vége után is fenn tudja magát tartani (helyben termelt élelmiszerek, orvosságok, stb) - hadászati: az autonóm ház a világ vége után fosztogató hordáktól is megvédi a lakóit (golyóálló falazás, körkörös védhetőség lőirányokkal és növényzetmentes zónával, páncélozott pánikszoba belső kúttal és éves élelmiszerraktárral, menekülőútvonal rejtett kijárattal, a házak között közlekedő folyosónak is alkalmas közműalagutak, stb)
Az egyszerűség kedvéért szerintem a legkevésbé bonyolult kombinációt kellene először definiálni, majd részletesen kidolgozni, azután létrejöhet a mezőgazdasági és a harci szekció. |
|
 |
karban-tarto
2010-02-25 08:41:49
|
305
|
| A kiszamithatatlan esozes miatt 10-20 kobmeteresre gondoltam. |
|
A hozzászólás:
 |
karban-tarto
2010-02-25 07:36:04
|
303
|
Kikaptam a topiknyitotol (ez egy technikai topik), bar szivesen beszelgetnek az autonom kozossegrol, mint szervezodesrol, de errol lehet egy uj topikot kellene nyitni. :) Egyenlore nincs hozza elegendo hozzaszolasom es meg olvasgatnek is hozza. Mas: Kerdesem ki hogy oldotta meg az eso viz gyujtest? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|