|
|
|
|
 |
bjanoss
2010-02-25 10:05:13
|
308
|
Lehet élni egészen száraz helyeken is. Meg kell nézni az USA délnyugati részét. Vannak kifejezetten takarékosságra kihegyezett törekvések ilyen téren is, például a Desert House project a Desert Botanical Garden keretein belül Phoenixben, Arizonában. Az ilyenekből érdemes lehet tanulni. Főleg ha az Alföld közepén tervez valaki élni. Egyébként van egy magán botanikus kert Csákváron Hódi Tóth József tulajdonában, ahol pontosan az ilyen igénytelen, szárazságtűrő, gyenge talajon is megélő, melegigényes növényekkel kísérleteznek. Szóval ez se probléma. Nem lesz alpesi fenyőerdő világító zöld gyeppel, de attól még lehet élni szép környezetben akkor is ha szárazság van. A felmelegedés miatt el tud csúszni pár száz kilométert a klímánk, de pár száz kilométerre délre is élnek emberek. Figyelni kell őket, mi is úgy fogunk majd egyszer élni. Legfeljebb nem cseresznyepálinkát csinálunk hanem fügebort meg tequilát (amihez alkalmas agave faj már most is meg tud élni nálunk enyhébb mikroklímában). Naszóval én ezen nem aggódom. Azon viszont igen, hogy az önellátó házat mindenki tanyára képzeli el, ami a közlekedés megnehezedésével egyre élhetetlenebb lesz. Önellátunk, addig rendben van, de hogy megyünk el dolgozni, iskolába? A kaján meg a lakáson kívül van egy pár dolog amit nem tudunk otthon megtermelni (ásó, kapa, ruha,...). A 'luxuscikkekről' ne is beszéljünk (TV, számítógép, internet, telefon,...). Én inkább azt tudom elképzelni, hogy város szélén valami jól megközelíthető földterületet kell venni. Pesten nehéz ilyet elképzelni mert már Pesten belül lakóknak is probléma a város másik felének a megközelítése, de kisebb városoknál megoldható.
|
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2010-02-25 00:27:51
|
302
|
Végigolvasva a topicot vicces látni, hogy még a leghaladóbb szellemű egyedek is mennyire nehezen szakadnak el a technikai civilizáció energiazabáló megoldásaitól.:) Azt gondolom egyébként, hogy globálisan tekintve Mo. teljesen élhetetlenné válik 100-150 éven belül, így teljesen felesleges és értelmetlen azon gondolkozni, hogy_itt_hova kellene költözni, ugyanis 2-300 km-en nem fog múlni semmi:) Egy kiszáradt, széljárta, homokviharokkal sújtott medence marad a helyén, úgyhogy ha valaki jót akar magának és a leszármazottainak szép óvatosan elkezdhet észak felé húzódni.:)) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|