|
|
|
|
 |
Axióma
2010-02-25 20:56:05
|
333
|
| Nem csak ha lotto otos bejon, amugy is akarunk epitkezni kb. 5 ev mulva (ha mar ezt el lehet adni ertelmesen), es akkor mar figyelunk a tajolasra rendesen. Most az egyetlen darabon egy vcs van, ezt mozgatni mar nincs ertelme. |
|
A hozzászólás:
 |
Mekk Elek ezermester
2010-02-24 23:08:37
|
300
|
| A melegvíz készítés hatásfoka (az izmos napsütés miatt) nyáron sokszorosa a télinek. Ezért nyáron sokkal kisebb napkollektor felület kell ugyanakkora hőmennyiség bespájzolásához. Magyarán: ha a kevés ideális tetőfelületet másra is szeretnéd használni (pl villanygyártásra), akkor oda csak annyi vízmelegítő felületet tégy, amennyi feltétlenül szükséges, a többit használd másra. De még az is lehet, hogy a durva nyári napsütés miatt csak az árnyékos részre telepítve is bőven elég napi melegvizet gyárt, ráadásul ugyanaz a felület télen szinte teljes erőbedobással tud hasznot hozni, mert a nyáron oda árnyékot vető növényzet télen leveletlenné (=nemárnyékolóvá) válik. |
|
Előzmény:
 |
Axióma
2010-02-24 22:07:56
|
299
|
| De az meg nyaron nem kap semmit (ld. tetotulnyulas, passziv arnyekolas -> sorkolinak jo, de erre nem, sztem). |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|