Keresés

Részletes keresés

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2010-02-24 23:08:37 300
A melegvíz készítés hatásfoka (az izmos napsütés miatt) nyáron sokszorosa a télinek. Ezért nyáron sokkal kisebb napkollektor felület kell ugyanakkora hőmennyiség bespájzolásához. Magyarán: ha a kevés ideális tetőfelületet másra is szeretnéd használni (pl villanygyártásra), akkor oda csak annyi vízmelegítő felületet tégy, amennyi feltétlenül szükséges, a többit használd másra. De még az is lehet, hogy a durva nyári napsütés miatt csak az árnyékos részre telepítve is bőven elég napi melegvizet gyárt, ráadásul ugyanaz a felület télen szinte teljes erőbedobással tud hasznot hozni, mert a nyáron oda árnyékot vető növényzet télen leveletlenné (=nemárnyékolóvá) válik.
A hozzászólás:
Axióma Creative Commons License 2010-02-24 22:07:56 299
De az meg nyaron nem kap semmit (ld. tetotulnyulas, passziv arnyekolas -> sorkolinak jo, de erre nem, sztem).
Előzmény:
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2010-02-24 21:58:07 298
"Nem teton delre nezve sincs helyunk..."

Nem csak a tető létezik:a téli napsütés oly alacsony szögben érkezik, hogy szerintem a függőleges felületeket (terasz korlát + falsíkok az ablak mellett ) is beleszámíthatod a potenciális napelem felületek közé.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!