|
|
|
|
 |
Boery
2010-02-24 19:20:29
|
295
|
Sokszor a legjobb, magától értetődőbb dolgok ott vannak a szemünk előtt de nem vesszük észre. Az emberiség mintegy 100 éve használ autókat - előtte lovakkal ment a közlekedés szállítás stb. ( persze volt már vasút is ) Egy autonóm közösségben egy lóval sok mindent meg lehet oldani . |
|
A hozzászólás:
 |
karban-tarto
2010-02-24 15:56:25
|
288
|
Nem kampanyolok az autok ellen, de komoly problema lesz belathato idon belul a fosszilis tuzeloanyagokbol szarmazo energiaval (ide ertve a gazt es a nuklealist is) , a nem fosszilis pedig elhanyagolhato aranyban van jelen. (Arrol nem is beszelve, ha az erdoket is autozasra kezdjuk egetni.-mint megujulo gyorsan rendelkezesre allo alternativakent) Tudom jol, hogy szukseg van ra es kozlekedni is kell. Ha a munkamhoz lenne szukseg ra, vlszeg nekem is lenne. De most igyekszem nem e kore epiteni az eletem. Nem vagyok oko klub tag, de 5-10 eves elorevetitesben aggalyaim vannak a kozlekedessel kapcsolatban. Optimistan varom a technikai attorest, de eddig nem latok a labamnal jobbat vegso esetre, a kaja meg a kertben csak megterem. Hazat meg nem rovidtavra epitettunk es a telekvalasztasnal kezdodik. |
|
Előzmény:
 |
Mekk Elek ezermester
2010-02-24 15:36:53
|
287
|
"http://en.wikipedia.org/wiki/Peak_oil"
Elég nagy baj, hogy az autózás ellen kampányolók egy része nem képes felfogni, hogy az emberek jelentős százaléka nem kényelemből autózik, hanem azért, mert anélkül nem tudna megélni. Könnyű lenne nagy arccal betiltatni a belvárosi autóközlekedést annak, aki a biciklivel tíz percre lévő munkahelyére csak egy bankkártyát visz magával. Minden ilyen okostojást egyszer be kellene fogni, hogy vidékről (vagy legalább egy egy külvárosi P+R parkolóból) vigyen be a belvárosba egy létrát meg 4 db 15 kilós csomagot. Viheti tőlem biciklivel is. (ez nem Neked szólt, csak erről jutott eszembe)
A rövid távú helyi (faluba, bótba, oviba, kocsmába) közlekedés megoldható akár egy napról töltött golfautóval is, de egy ilyen öko-klub tagjai számára a házi barkácsolású metanol, biodízel, stb sem megoldhatatlan probléma. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|