|
|
|
|
 |
karban-tarto
2010-02-24 11:00:58
|
278
|
| Akkor lesz akinek a tajolas lesz rossz, sugaras elrendezesnel. |
|
A hozzászólás:
 |
Tipcsok
2010-02-24 10:47:47
|
276
|
| Szerintem a béke, élettér, kiabálás, stb miatt, mégha energetikailag rosszabb is, jobb a szabadonálló elrendezés, persze a hőtárolótól nem messze, attól pl sugarasan indulva. |
|
Előzmény:
 |
Mekk Elek ezermester
2010-02-24 10:36:50
|
274
|
Mondjuk ha az ember kisebb területben gondolkodik, mint mi annakidején (mi házanként 0,5-1 hektárt terveztünk), akkor olcsóbb a telek is, és akkor már talán belefér a keretbe egy városhoz/vasúthoz közeli placc is. Végsősoron energetikailag nem a különálló épületek, hanem egy sorház (társasház) lenne az optimális, az meg egy egészen kis telken is elfér: így egy 10 lakásosnak valószínűleg elegendő lenne egyetlen hektár szennyvíztisztítóstul, mindenestől. Mindössze egy hektárt viszont jó helyen is lehet találni viszonylag olcsón. Mi annakidején legalább 10 hektár körüli telkeket kerestünk, abból nem volt (megfizethető) választék. 1-2 hektáros jó telek találása valószínűleg nem okoz gondot. (viszont én nem költözöm társasházba/sorházba) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|