|
|
|
|
 |
karban-tarto
2010-02-24 10:44:19
|
275
|
| Ez igaz, de vond le a telek arabol az auto(k) arat es azok fenntartasi koltsegeit, amit eleted soran elkoltesz rajuk. Maris kicsit jobban hangzik. Teny nem egyszeru ilyen telkeket talalni, de nem hiszem hogy lehetetlen. Az ido sem mellekes, amit a gyerekek behordasa elvesz. |
|
 |
Mekk Elek ezermester
2010-02-24 10:36:50
|
274
|
Mondjuk ha az ember kisebb területben gondolkodik, mint mi annakidején (mi házanként 0,5-1 hektárt terveztünk), akkor olcsóbb a telek is, és akkor már talán belefér a keretbe egy városhoz/vasúthoz közeli placc is. Végsősoron energetikailag nem a különálló épületek, hanem egy sorház (társasház) lenne az optimális, az meg egy egészen kis telken is elfér: így egy 10 lakásosnak valószínűleg elegendő lenne egyetlen hektár szennyvíztisztítóstul, mindenestől. Mindössze egy hektárt viszont jó helyen is lehet találni viszonylag olcsón. Mi annakidején legalább 10 hektár körüli telkeket kerestünk, abból nem volt (megfizethető) választék. 1-2 hektáros jó telek találása valószínűleg nem okoz gondot. (viszont én nem költözöm társasházba/sorházba) |
|
 |
Boery
2010-02-24 10:31:56
|
273
|
Egy ilyen autonóm közösség normál körülmények között véleményem szerint megengedhetné magának egy közösen üzemeltetett mikrobusz fenntartását.
Vidéki falvakban gomba módra szaporodtak el a "tanya gondozó" szolgálat felkiáltás alatt 80% körüli EU-s támogatással beszerzett ilyen mikrobuszok. Amiket persze nem lehet tanya gondnoki feladatra használni, mert alkalmatlanok a földúton történő hosszabb közlekedésre - az önkormányzatok egészen más célra használják öket ...... |
|
A hozzászólás:
 |
Mekk Elek ezermester
2010-02-24 10:16:26
|
272
|
"Vasutallomas es a falu gyalog tavolsagban legyen."
Ha annakidején ilyen feltételeket is figyelembe vettünk volna, akkor a számításba vehető (megfizethető) telkek kb 80 százalékát egyből törölhettük volna a listáról. Mondjuk a "gyalog távolság" erősen relatív, emberfüggő dolog, mi annakidején 2 km-rel számoltuk a legközelebbi busz/vasút megállót (4 km/h sebességgel 30 percnyi gyaloglás), de azután a telekválaszték beszűkülése miatt elvetettük a rendszeres gyalogos közlekedés tervét. |
|
Előzmény:
 |
wulfin
2010-02-24 09:05:51
|
269
|
| Vasutallomas es a falu gyalog tavolsagban legyen. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|