Az UNESCO kijelentést tudni kell értelmezni is!
....nos, a félsivatagos terület
csak annyit jelent, hogy
nem szakad az eső állandóan :-)))
A magyar átlag 650 mm körül van
Az Alföld 500-650 mm
A hegyvidékeink 650-700 mm
Az Alpokalja 800-850 mm
Az alföldi vegetáció 480 mm körül kíván
A hegyvidéki erdők 600+ mm körül kívánnak.
A nagy pánikot az Alföld ezen részén a 90-es évek végéig
tartó taljavízszint csökkenés okozta, ami némileg
nagyobb volt mint az ország töbi részén...
Az ország többi része 2-3 méter, Alföld 3-5 méter.
Az ok...mindenhol...
A 60-as évektől meginduló vársiasodás és iparosítás!
Ami SOK-SOk víz kivételét jelentette...és jelenti.
Ezért csökkent az országban mindenhol a talajvízszint.
Az alföld annyival került rosszabb helyzetbe, hogy
cirka 1975-2000 között tartósan aszályos idősazk
volt kishazánkban...kiszáradtak a sekéyl tavak és
a belvíz csatornák kezdtek fölöslegesnek tűnni...
Azonban azóta mint az idén télen IS!! átlag fölötti
csapadékok vannak és mostanra VISSZA TÖLTÖDÖTT
az "eltűnt" talajvíz nagyrésze...le is kerültek a
napirendről a páréve még oly divatos vízpotló öteletek....
Éppúgy mint pl. a szintén páréve rekord alacsony szintje
miatt a Balaton vízpótlására tervezett baromság is!
Szóval nem kell félni ...és főleg nem kell pánikolni.
A félsivatag szó miatt...nem azt jelenti amit gondolsz.
|