Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010-02-24 00:24:50 253

http://www.met.hu/omsz.php?almenu_id=climate&pid=climate_Hw&pri=1&stt=Csapadek

 

Csapadék térkép és adatok itt pl...

A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2010-02-24 00:20:17 251

Az UNESCO kijelentést tudni kell értelmezni is!

 

....nos, a félsivatagos terület

csak annyit jelent,  hogy

nem szakad az eső állandóan :-)))

 

A magyar átlag 650 mm körül van

Az Alföld 500-650 mm

A hegyvidékeink 650-700 mm

Az Alpokalja 800-850 mm

 

Az alföldi vegetáció 480 mm körül kíván

A hegyvidéki erdők 600+ mm körül kívánnak.

 

A nagy pánikot az Alföld ezen részén a 90-es évek végéig

tartó taljavízszint csökkenés okozta, ami némileg

nagyobb volt mint az ország töbi részén...

Az ország többi része 2-3 méter, Alföld 3-5 méter.

 

Az ok...mindenhol...

 

A 60-as évektől meginduló vársiasodás és iparosítás!

Ami SOK-SOk víz kivételét jelentette...és jelenti.

Ezért csökkent az országban mindenhol a talajvízszint.

Az alföld annyival került rosszabb helyzetbe, hogy

cirka 1975-2000 között tartósan aszályos idősazk

volt kishazánkban...kiszáradtak a sekéyl tavak és

a belvíz csatornák kezdtek fölöslegesnek tűnni...

 

Azonban azóta mint az idén télen IS!! átlag fölötti

csapadékok vannak és mostanra VISSZA TÖLTÖDÖTT

az "eltűnt"  talajvíz nagyrésze...le is kerültek a

napirendről a páréve még oly divatos vízpotló öteletek....

 

Éppúgy mint pl. a szintén páréve rekord alacsony szintje

miatt a Balaton vízpótlására tervezett baromság is!

 

Szóval nem kell félni ...és főleg nem kell pánikolni.

A félsivatag szó miatt...nem azt jelenti amit gondolsz.

 

 

Előzmény:
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2010-02-23 23:41:20 242
Kecskemét környékéről (és a talajvízről): Az UNESCO szerint a Kiskunság területének túlnyomó része (asszem 60-70 százalék) már ma HIVATALOSAN is félsivatagos területnek minősül (térképet nem tudok) és ez a helyzet csak egyre fokozódik.
(szégyen: szerintem két bővizű folyó között sivatagot csak magyarország képes létrehozni)
Úgyhogy ha hosszú távra tervez az ember, én a Duna árterületéhez közeli placcot néznék: a stabil talajvíz a jövőben sokkal nagyobb kincs lehet, mint azt ma gondolnánk.
A homokos talaj is erősen leszűkíti az alkalmazható növények körét (kibújt belőlem a kertbuzi) habár azon lehet segíteni (bár az is pézbe kerül).

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!