|
|
|
|
 |
Mekk Elek ezermester
2010-02-24 00:33:00
|
254
|
"Nagy hoban meg a helikopter az egyetlen megoldas."
Nekem a kocsiban még nyáron is ott a hólánc (természetjárásnál szükséges lehet) télen még egy összecsukható hólapát is (no meg egy URH adóvevő), de ennyi gyakorlattal a hátam mögött 20 centi friss hóig nincs is szükség ilyen úri huncutságokra :). Kezdő koromban volt egy öreg összkerekes Subarum edőmezőre, de ma már elegendő az egyszerű elsőkerék hajtás (meg egy jó téligumi garnitúra). Persze nem lehet mindenkitől elvárni, hogy rutinos sárdagasztó legyen, viszont egy jó közösség valóban fenntarthat egy közös (valódi) terepjárót minden eshetőségre: egy Suzuki Samurai-jal vagy egy Lada Nivával szükség esetén még kivágott fákat vontatni vagy szántani is lehet :) |
|
 |
Jesu
2010-02-24 00:13:37
|
250
|
A jelszó: önellátás. Nemsokára ez lesz amúgy felírva a kórházak bejárata fölé is! Szóval ezen kár görcsölni. ;) |
|
A hozzászólás:
 |
peterch
2010-02-24 00:08:50
|
249
|
| Ha mar ilyen kozosseg letrejon, ott biztosan lesz legalabb 1 terepjaro. Nagy hoban meg a helikopter az egyetlen megoldas. Lehet a kozosseg fele akar egy muut is kiepitve, akkor sem biztos,hogy az onkormanyzat alltal fenntartott utkezelo pont azt fogja folytonosan karban tartani. |
|
Előzmény:
 |
Mekk Elek ezermester
2010-02-23 23:52:44
|
245
|
"közel van az út": ez kevés. Van egy haver, akinek a tanyája (tanya: 200 m2 modern faház napelemmel, stb) mindössze fél kilométerre van a kövesúttól, de hóban/lucsokban csak néhányan merünk elindulni hozzá vendégségbe, mert az a pár száz méter valódi extrémsport még rutinos sofőrnek is. Tehát a házig vezető kövesút és "majdnem" között komoly élvezeti különbség lehet. Persze léteznek egész jól használható úttípusok az aszfaltosnál lényegesen olcsóbban is, de egy soktagú lakóközösséget nem lehet egy mezei dűlőúttal a világhoz csatolni. (gondoljunk a legrosszabbra: mentőt hívni 24 órája szakadó hóban) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|