|
|
|
|
 |
Boery
2010-02-24 00:54:52
|
260
|
Kíváncsivá tettél, hogy melyik település lehet az. Én egy Kméttől kb. 20 km-re fekvő tanyán nőttem föl, a szüleim még most is ott élnek és gazdálkodnak, így az alapanyag ellátás nálunk sem gond. Hús, tej, túró, sajt zöldség és gyümölcs félék már régóta nem gond. A szüleim háza mindig is egy örök mentsvár marad a számomra ....... ott meg lehet valósítani az igazi önellátást. Mekk Eleknek: egyetlen métert sem kell földúton menni a tanyáig - jelszó: SAPARD |
|
 |
Jesu
2010-02-23 23:52:42
|
244
|
| Még mielőtt mondjátok, hogy külföldi nem vehet földeket: nem ez a gyakorlat. Elég 1-2 köcsög helybeli, aki pénzért bármit eladna, még az anyját is. Nincs annyi zseb, mint amennyi zsebszerződés ebben az országban... :( |
|
A hozzászólás:
 |
Jesu
2010-02-23 23:49:24
|
243
|
Feleségem szülei, testvérei élnek ott. Nekünk van ott egy üresen álló házunk. De ott is jellemző már a földek elszippantása. Eddig a hollandok vettek mindent, de most érdekes módon egy belföldi vállalkozó mindenestül még tőlük is megvett mindent (sok családtól)+TSZ-t. Ráadásul kijelentette, hogy ne merjen senki másnak eladni, fölé ígér bárkinek. Szóval már évek óta megy a helyezkedés. Szemét világ van, haldoklókkal az ágyban aláíratták a sokéves haszonbért, adásvételit, gyerekek tudta nélkül. Lehetne mesélni még 1000 mocsokságot. |
|
Előzmény:
 |
Boery
2010-02-23 23:25:58
|
240
|
Én az említett területtől délre kb. 20 km. re nőttem fel - a szüleim még most is ott laknak. A föld minősége változó, de nem is ez a legnagyobb probléma hanem a csapadék mennyiség jóval kevesebb - ez jóval meghatározóbb a termésátlagra vonatkozóan mint a föld minősége. A terület kiválóan alkalmas egyébként kertészeti kultúráknak - és ez egy nagyon lényeges szempont. Mert hiába tudsz 2x annyi gabonát termelni egy jó zsíros területen ha a kertbe nem maradnak meg a gyümölcsfák vagy nem lehet paradicsomot termelni. A most épülő házam az eggyel délebbi város északi oldalán van. Én eredetileg a városhoz közeli területre akartam építeni, de a feleségem megvétózta, pedig találtam is alkalmas területet többet is - az egyikkel több mint 10 ha föld is volt.
Ennek ellenére én nehezen tudom elképzelni azt, hogy akit mondjuk a munkája-családi kötelékei stb. mondjuk Debrecenhez kötik az könnyűszívvel vonulna Kecskemét környékére. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|