Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
uraaam Creative Commons License 2010-02-23 19:36:54 4
1: 2009.07.01-én ÁFA változás történt (20->25%), ez a pénzeszközök tételt kivéve mindent emel.
2: havonta 110 kWh-t kapsz kedvezményesen (lakossági A1 árszabás), az e fölöttit drágábban (lakossági A2 árszabás).

Amúgy meg a számlákon a kiszámlázott és a befizetett nettóként szerepel, a végösszeg bruttóként. Faszság, de ez van....


Szépek ezek az összeesküvés elméletek, de a MEH határozza meg, hogy mi az, aminek szerepelnie kell a számlán, náluk érdemes anyázni. Vígasztaljon, hogy a régebbi bonyolultabb.

Volt a kezemben román (nagykárolyi) számla, na az tényleg nem kihívás, bruttó egy oldal:)
Előzmény:
skala Creative Commons License 2010-02-23 13:30:54 -
 

Ellenoriztem az elszamolo villanyszamlamat.Tobb oras munka volt,de nme kaptam megnyugtato vegeredmenyt.

 

Elszamolt idoszak: 2008 julius 1-tol 2009 julius 16-ig.

A 24 oras aramot szamoltam  az idoszakon beluli atlagarral,Brutto 42.5 forinttal,azaz 673 kwh * 42.5 =28 600 ft,

a vezerelt aramot is hasonloan,azt 25 forintos Brutto arral,az pedig 649 kwh * 25 = 16 225 ft.Osszesen 44 827 ft.

A szolgaltato szerint 46 ezer 200 forint brutto volt az eves fogyasztasom.

Resszamlakon befizettem Brutto 49 250 forintot,abban egyetertunk.

Visszakaptam csekken 3000 Ft-ot,de szerintem 4500 jart volna...

 

De egyaltalan nem vagyok benne biztos,hogy jol szamoltam innen-onnan szedett adatokbol.

De en mar annak is orulok,hogy ennnyit ki tudtam bogozni egy egesz delelettos munkaval,annak is,hogy nem nagyobb az elteres.Vajon erre megy a szolgaltato? Hogy ugyse tudjuk pontosan ellenorizni,helyes-e a szamitas?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!