Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
Axióma Creative Commons License 2010-02-23 14:08:38 2
Az idoszakon beluli atlagar matematikailag nem felel meg a nalad tenyleges atlagarral. Ugyanis az idoszak atlagara nem sulyoz, minden napot egyformanak vesz, ezzel szemben elofordulhat, hgoy az idoszak elejen olcsobb aramnal kevesebbet hasznaltal, igy kisebb sullyal szamit, mint az idoszak masodik fele a dragabb arammal.
Nem mondom, hogy a kulonbseg ebbol adodik, de ezt mint logikai bakugrast talaltam a levezetesedben.
Előzmény:
skala Creative Commons License 2010-02-23 13:30:54 -
 

Ellenoriztem az elszamolo villanyszamlamat.Tobb oras munka volt,de nme kaptam megnyugtato vegeredmenyt.

 

Elszamolt idoszak: 2008 julius 1-tol 2009 julius 16-ig.

A 24 oras aramot szamoltam  az idoszakon beluli atlagarral,Brutto 42.5 forinttal,azaz 673 kwh * 42.5 =28 600 ft,

a vezerelt aramot is hasonloan,azt 25 forintos Brutto arral,az pedig 649 kwh * 25 = 16 225 ft.Osszesen 44 827 ft.

A szolgaltato szerint 46 ezer 200 forint brutto volt az eves fogyasztasom.

Resszamlakon befizettem Brutto 49 250 forintot,abban egyetertunk.

Visszakaptam csekken 3000 Ft-ot,de szerintem 4500 jart volna...

 

De egyaltalan nem vagyok benne biztos,hogy jol szamoltam innen-onnan szedett adatokbol.

De en mar annak is orulok,hogy ennnyit ki tudtam bogozni egy egesz delelettos munkaval,annak is,hogy nem nagyobb az elteres.Vajon erre megy a szolgaltato? Hogy ugyse tudjuk pontosan ellenorizni,helyes-e a szamitas?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!