Keresés

Részletes keresés

wulfin Creative Commons License 2010-02-23 10:45:21 213
"És még az ára is kb egy hőszivattyú, vagy pelletes rendszer szintjén van. "

En ezzel vitatkoznek. A hazamhoz, ha a melegvizigenyt is beleszamitjuk kellene minimum egy 4x4x4-es tarozo minimum fel meter vastag szigetelessel. Ez viz eseten, tehat meg kell oldani a vizszigetelest. Kellene tovabba a jelenelgi 6 nm melle meg jelentosen tobb kollektor hogy ezt a 60-70 m3 vizet 70 fokra feltolja nyar vegere.

Meg lehet csinalni, de joval dragabb lesz mint egy pelletkandallo.

50 lakas eseten egy ilyen mar lehet hogy megerne.

Lehet hogy annak lenne ertelme, hogy itt a topikban osszejon par hasonlo gondolkodasu ember es csinalunk egy autonom lakoparkot:)
A hozzászólás:
Tipcsok Creative Commons License 2010-02-23 10:37:42 212
"Én mint mondtam az előbb, félretenném már ezt a szezonális tároló kérdést. Nem erről szól a topic..."

Kicsit furán hangzik ez, olyan mintha csak a pellet, hőszivattyú lehetne üdvözítő megoldás....vagy valami olyan, amiért azért rendesen fizetni kell, vagy kicsit bonyolult, de jó kis üzleti érdek van benne.

És tényleg nem értem miért akarod félretenni, wulfin házára vett adatokból azt lehet kiolvasni, hogy működhet a dolog. És még az ára is kb egy hőszivattyú, vagy pelletes rendszer szintjén van.


Persze egy kis chp jobb lenne, mert az mindent megold (fűtés, melegvíz, áram).
Előzmény:
Jesu Creative Commons License 2010-02-22 19:27:39 202
Én jártam már olyan helyen, ahol gyűjtötték újrafelhasználásra az ilyesmit a háznál. NE TUDD MEG MI VOLT OTT! Én mint mondtam az előbb, félretenném már ezt a szezonális tároló kérdést. Nem erről szól a topic...

Ki hogy gondolja a jövőt? Nekem nagy gondom, hogy ilyen, komoly beruházásoknál mennyire nevezhető
előrelátó VS túlzásnak
egy egy dolog megvalósítása.
És elő ne vegyétek a megtérülést mert morc leszek.
Viszont kérném a Peak-Oil-os aktív tagokat, hogy levázolhatnák a konszenzust ide is, mintegy összefoglalóként, alapként. Jó lenne rá építkezni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!