|
|
|
|
 |
Axióma
2010-02-22 18:26:20
|
200
|
Mar miert nem bolcs dolog a passziv hazat alapul venni? Elvileg egy evtized mulva minden uj haz PH lesz. Vagy kozeli... akkor legfeljebb fut massal is. Szerintem itt a topikban is azert jonnek ki irrealis dolgok, mert mindenki mindent egyben akar megoldani. En mondjuk nem vagyok nagyon autonom-haz-fanatikus, nekem az is eleg, ha napocska megtermeli az eves fogyasztasom oda-vissza meros villanyora szerint (mar csak azert is mert nem nagyon akarnek megszoritasokat az akkukapacitas miatt, sot inkabb autobol is elektromos lenne a jo amire en hasznalom, nem a csaladi) - a ruhaktol kezdve a munkahelyen at rengeteg mindenben a tarsadalomra vagyunk utalva, en az aram megletet (max. rovidebb kiesessel) meg nem tul eros feltetelnek veszem. Tehat megfelelo mennyisegu napelem, futes megujulo (bio is akar), ivasra alkalmas kut es szurkeviz (eso) gyujtese, ezeknek van ertelme, de teljes elszakadas mar olyankor lenne szukseges, amikor nem az lesz a legnagyobb gondunk, hogy a korabbi szinvonalhoz hasonlot a sajat birodalmunkban fenntartsunk. Pl. csatorna vagy helyi szennyviztisztitas vs. budi az udvarban. |
|
A hozzászólás:
 |
Mekk Elek ezermester
2010-02-22 17:12:36
|
197
|
"Nézz már bele egy kicsit. "
Ismerem már régről. Ez egy passzívház energiaszükségleteire méretezett, kocka formájúra elképzelt hőtároló számítása, amelyből (ebben a beállításban) már február végén sem lehet közvetlenül fűtésre használható hőmérsékletű vizet kivenni. (mondjuk ez a kis hiány valószínűleg pótlódik a téli napsütésből)
Szerintem nem túl bölcs dolog egy passzívház téli energiaigényét alapul venni egy szezonális tároló számításához, hiszen ennek három-négyszeresét is csak az igen komoly hőszigetelésű házak tudják teljesíteni. Tehát még mindig azt mondom, hogy csak nagyon indokolt esetben van létjogosultsága 120-150 köbméter alatti szezonális tároló számolgatásának (talán ha hőszivattyút is vásárolunk hozzá), de a realitások szerintem 200 m3 körül kezdődnek. És a minimális hővesztő felületet jelentő kocka forma helyett is maradjunk a realitások talaján (víznyomás). |
|
Előzmény:
 |
Tipcsok
2010-02-22 15:02:32
|
187
|
" https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0AiEBI9x63rgbdDE2NEdkWlQzb0ttYjN1c1lfamVvZnc&hl=en "
Nézz már bele egy kicsit. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|