|
|
|
|
 |
Axióma
2010-02-22 18:17:43
|
199
|
Na varj. Hiaba a hoszig-en kivul van, ha azt folyamatosan hutod, akkor mas lesz a veszteseg merteke is. (A tablazat foldben levo, allando 9 fokos homersekletet feltetelez - ha -15 is lehet korulotte alapbol is, akkor eleve tobb veszteseg, es ha +9 eseten is elvonsz meg belole, akkor meg tobb.) Szerintem ilyen modon butasag osszevonni a kettot. Csinalj egy foliasatrat amibol klimaval veszel ki hot (ha az x fok felett van), meg kulon a foliasator alatti extra szigeteltsegu szezonalis tarolot, de a ketto hazasitasa szerintem rossz otlet. |
|
A hozzászólás:
 |
kobab
2010-02-22 16:22:44
|
192
|
Ha a fóliaházból működik a "lékkollektor" (tehát egy primitív levegő-levegő hőszivattyú) akkor már hasznosítom is a veszteséget.
A fóliaház maga is egy nagy sörkollektor. (hátha így szimpatikusabb) Sőt okos sörkollektor, mert a pluszt bespájzolhatná maga alá. Nem a teljes téli hőigényt kell eltenni....
De igazán nem akarok meggyőzni senkit, csak beírtam azt ami sztem a legegyszerűbb lehet. |
|
Előzmény:
 |
Axióma
2010-02-22 15:48:50
|
189
|
| Tok tetszik a tablazat. Az nincs benne egyedul, hogy osszel-tavasszal tud-e erre a tarozora rasegiteni valamennyit az a napkollektor, amivel eredetileg fel lett futve. Konkretan szeptemberben a vesztesegeket remelhetoleg, oktoberben mondjuk a magas hofok miatt mar maceras, de pont ezert marcius-aprilisban meg megint konnyen ra lehet segiteni. Es ha nem is nagysagrendekkel, de csokkentheti a meretigenyt. [Arrol az esetrol nem is beszelve, hogy ha egy reszet vissza lehetne nyerni a vesztesegnek pl. haz ala tett tartaly eseten.] |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|