|
|
|
|
 |
kissunk
2010-02-22 17:00:53
|
196
|
"Az nincs benne egyedul, hogy osszel-tavasszal tud-e erre a tarozora rasegiteni valamennyit az a napkollektor, amivel eredetileg fel lett futve."
Meg a HMV igenye sincs benne. Keso osszel a tarolora nem fog tudni radolgozni (jelntosen semmikepp) , ha termel valamennyit az elfurdik az emberek . Ugyanigy telen is. Kora tavasszal meg, amikor mar alacsony a taroloban levo viz , akkor lehet, hogy egesz jo ra tudna dolgozni, de mivel a tarolo marha nagy a hatas keson jelentkezik, ezert tavasszal jobban megerne egy kisebb puffere termelni szerintem , athaidani a par napos borus idoszakokat . Szerintem a szezonalis tarolo csaladi hazas meretben csak akkor mukodne, ha a tarolo a hoszigetelo burkon belul van , onmaga is extra jol leszigetelve. A vesztesegek benntmaradnak (nagyreszt) , tarolobol is kisebb kell . A kitermelesi energia ( szivattyuk ) igeny is csokken, mert a tarolo paszivan futi a hazat . A hatuluto az a borsos ar. Nem olcso egy ilyet "betolni" a hazba.
unk |
|
 |
kobab
2010-02-22 16:22:44
|
192
|
Ha a fóliaházból működik a "lékkollektor" (tehát egy primitív levegő-levegő hőszivattyú) akkor már hasznosítom is a veszteséget.
A fóliaház maga is egy nagy sörkollektor. (hátha így szimpatikusabb) Sőt okos sörkollektor, mert a pluszt bespájzolhatná maga alá. Nem a teljes téli hőigényt kell eltenni....
De igazán nem akarok meggyőzni senkit, csak beírtam azt ami sztem a legegyszerűbb lehet. |
|
 |
Axióma
2010-02-22 15:50:10
|
190
|
| [Vagy mondjuk masik oldalrol nezve az osz-tavasz kihasznalasat, egy sorkollektor rendszeru futesrasegites mellett szukseges tovabbi energiat kell csak a szezonalisba tenni.] |
|
A hozzászólás:
 |
Axióma
2010-02-22 15:48:50
|
189
|
| Tok tetszik a tablazat. Az nincs benne egyedul, hogy osszel-tavasszal tud-e erre a tarozora rasegiteni valamennyit az a napkollektor, amivel eredetileg fel lett futve. Konkretan szeptemberben a vesztesegeket remelhetoleg, oktoberben mondjuk a magas hofok miatt mar maceras, de pont ezert marcius-aprilisban meg megint konnyen ra lehet segiteni. Es ha nem is nagysagrendekkel, de csokkentheti a meretigenyt. [Arrol az esetrol nem is beszelve, hogy ha egy reszet vissza lehetne nyerni a vesztesegnek pl. haz ala tett tartaly eseten.] |
|
Előzmény:
 |
Tipcsok
2010-02-22 15:02:32
|
187
|
" https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0AiEBI9x63rgbdDE2NEdkWlQzb0ttYjN1c1lfamVvZnc&hl=en "
Nézz már bele egy kicsit. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|