|
|
|
|
 |
Tipcsok
2010-02-22 15:03:53
|
188
|
Meg 20 ezer, meg százezer/m2......
Én az én esetemet írtam le, mi ennyiért vettük. |
|
 |
Tipcsok
2010-02-22 15:02:32
|
187
|
" https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0AiEBI9x63rgbdDE2NEdkWlQzb0ttYjN1c1lfamVvZnc&hl=en "
Nézz már bele egy kicsit. |
|
A hozzászólás:
 |
Mekk Elek ezermester
2010-02-22 14:50:02
|
186
|
"Legyen egy tartály mondjuk 2m átmérőjű, 10 m hosszú. (32m3)"
Hőszigetelt lábazatra épített henger alakú gyári tartály? Menyibe kerül bótban egy ilyen?
Egyébként ha nem szeretnéd a vízhőmérsékletet közel nulla fokig kihasználni egy újabb drága elem: egy hőszivattyú beruházásával, akkor a 32 köbméteres szezonális hőtároló még egy kisebb passzívháznak sem elég. Ha csak a 27 (padlófűtés minimum) és 80-90 fok közötti hőmérséklet tartományban gondolkodunk (és hozávesszük a hőszigetelés okozta veszteségeket az 5-6 hónap alatt) akkor egy alacsony energiás háznak minimum 150-200 köbméteres tároló szükséges. Innen kiindulva kellene számolni a tartály, hőszigetelés és a teleknégyzetméter árakat.
"A telek m2-e 3e Ft volt"
Ahol nem 5 ezer vagy még több. Szerintem szalmabálákkal körbevéve kb 120-150 m2 lesz a reális területfoglalás. |
|
Előzmény:
 |
Tipcsok
2010-02-22 14:17:31
|
184
|
Legyen egy tartály mondjuk 2m átmérőjű, 10 m hosszú. (32m3) Akkor az általa elfoglalt terület 14x6m, azaz 84m2. A telek m2-e 3e Ft volt, ez így akkor 250 ezer forint.
Ha energiafűzt ültetek, akkor ennek a kiváltására kell 500 m2.
Persze lehet olyan eset is, amikor az XPS vagy EPS -el szigetelt földalatti tartály betontartály jön ki olcsóbbra.
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|