Keresés

Részletes keresés

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2010-02-22 14:50:02 186
"Legyen egy tartály mondjuk 2m átmérőjű, 10 m hosszú. (32m3)"

Hőszigetelt lábazatra épített henger alakú gyári tartály? Menyibe kerül bótban egy ilyen?

Egyébként ha nem szeretnéd a vízhőmérsékletet közel nulla fokig kihasználni egy újabb drága elem: egy hőszivattyú beruházásával, akkor a 32 köbméteres szezonális hőtároló még egy kisebb passzívháznak sem elég. Ha csak a 27 (padlófűtés minimum) és 80-90 fok közötti hőmérséklet tartományban gondolkodunk (és hozávesszük a hőszigetelés okozta veszteségeket az 5-6 hónap alatt) akkor egy alacsony energiás háznak minimum 150-200 köbméteres tároló szükséges. Innen kiindulva kellene számolni a tartály, hőszigetelés és a teleknégyzetméter árakat.

"A telek m2-e 3e Ft volt"

Ahol nem 5 ezer vagy még több.
Szerintem szalmabálákkal körbevéve kb 120-150 m2 lesz a reális területfoglalás.
A hozzászólás:
Tipcsok Creative Commons License 2010-02-22 14:17:31 184
Legyen egy tartály mondjuk 2m átmérőjű, 10 m hosszú. (32m3)
Akkor az általa elfoglalt terület 14x6m, azaz 84m2. A telek m2-e 3e Ft volt, ez így akkor 250 ezer forint.

Ha energiafűzt ültetek, akkor ennek a kiváltására kell 500 m2.

Persze lehet olyan eset is, amikor az XPS vagy EPS -el szigetelt földalatti tartály betontartály jön ki olcsóbbra.

Előzmény:
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2010-02-22 14:04:28 180
Mivel ennek a szezonális tárolónak a tetejét nem hasznosíthatod parkolóval vagy kerttel, a beruházás árához add hozzá a sátor által elfoglalt földterület árát is, ami önmagában milliós nagyságrendű összeg lehet, úgyhogy talán ezen a téren is a legolcsóbb megoldás a legdrágább.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!