Keresés

Részletes keresés

Axióma Creative Commons License 2010-02-22 14:04:37 181
Na a tablazatlinkek mar most sem mukodnek:(
Tipcsok Creative Commons License 2010-02-22 14:04:11 179
Nekem nem jön be.
A hozzászólás:
Axióma Creative Commons License 2010-02-22 13:57:34 178
Nem csak elmeletben lehet kiszamolni, hogy nem eri meg:
http://www.permanent.hu/katalog/solar/heatsys.php
[Egyebkent ez egy regi hsz-ombol van kimasolva, mert a permanent.hu-n most nem talaltam meg a menurendszeren keresztul, bar a tartalom mint latszik megvan. Direkt szedtek volna ki?]
Előzmény:
Törölt nick Creative Commons License 2010-02-22 10:29:56 152

Amúgy meg érdekes kérdésem támadt....

 

Tegyük fel, hogy ott a nap kollektor a tetőn.

Ami ugye télen nem ad (direktben) eléggé meleg vízet :-((

 

De!

 

Mi van ha.. télen elkezdjük egy hőszivattyúval "kihűteni" ?!

Azaz primer körnek használni...

 

Azaz +2 fok körülig elvonni azt a kevés hőt,

amit a napocska mégis beletol ehhez képest.

 

A jó COP miatt nem érdemes lejjebb menni

és ekkor még gondolom nem is deresedik le.

 

Végül is ugye 15-20 fok körülre felmegy

a kollektor még a bágyadt téli napokon is.

 

Működőképes ez igy...?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!