|
|
|
|
 |
Tipcsok
2010-02-22 13:50:28
|
177
|
Nekem is hasonló jöttek ki, én belevettem a hmv-t is, de a közben a napkollektor nyereségét is, nagyjából kiegyenlíti egymást, és ezért nem értem, szerintetek miért nem életképes.
Ezekből az adatokból szerintem az jön ki, hogy versenyképes egy hőszivattyúval, vagy egy pellettel szemben.
A fóliasátor szalmabálával meg nagyon jó ötlet. Lehet akár 2 méteres szigetelés is. Így már a veszteség jóval kisebb, lehet kisebb a tartály.(30m3-es alutartályra 600 ezres ajánlatot adtak, ennél akár olcsóbban is lehet szerezni, kis kutatással). A szalmabála szigeteléssel (kb 100 ezer) kijön 1 milla alatt.
És még szélfogónak is jó, régen szinte mindenhol volt szalmakazal, csak nem fóliasátorban.:)
Jesu, szerinted ezen eredmények alapján se éri meg? |
|
A hozzászólás:
 |
wulfin
2010-02-22 13:03:58
|
175
|
Regebben szamoltam a sajat hazamhoz egyet, itt elerheto:
https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0AiEBI9x63rgbdDE2NEdkWlQzb0ttYjN1c1lfamVvZnc&hl=en
Nagyon durva szigetelesek kellenek es akkor is az osszes betaplalat energia kozel fele veszteseg lesz. |
|
Előzmény:
 |
Tipcsok
2010-02-22 12:27:29
|
169
|
Mekkora szigeteléssel, föld felett/alatt, mekkora tárolóval, mekkora hőigénnyel, mekkora kollektorral számoltál?
Csak azért kérdezem ennyire, mert ennél jobb nem igen kellene. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|