Keresés

Részletes keresés

peter513 Creative Commons License 2010-02-22 13:07:41 176

Az oldalukat néze é is csak a cserepek hullámossága miatt tartanám reálisnak a 100%-nál nagyobb számot.

 

Az élettartam, a napi átlagos teljesítmény, és az ár után érdeklődtem volna.

 

Persze hihető az is, hogy egy apró ötlettel nagy pénzt akarnak kaszálni díszes okleveleket mutogatva.

A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2010-02-22 12:42:32 171

A reggeli es esti többlet, vélhetően a cserepek

hullámossága miatt, ahullámok oldalán már/még

kedvezőbb beesési szögnek köszönhető...

...teljesen a sík felülethez képest.

 

Azonos területű síkvetület esetén persze.

 

Mondjuk le is írták...

 

•   Energiatermelő felülete, mintegy 10-40%-kal nagyobb 
a hagyományosnál

 

* A teljes nyereség a sík napelem táblákhoz viszonyított

felületi teljesítmény nyereség, hatásfok többlet

1m² felületi helyigény esetén.

 

Meg azt is, hogy az 1m2 cserép esetén végül is

mindösszesen 101% lesz a síkhoz képest a hozam.

 

A kérdés tehát az, hogy

1 m2 sík kollektor beruházáshoz képest mennyibe van a rendszer?

(azonos solarcella technikát feltételezve, a színe

alapján (barnás) az 5-6% hatásfokú celal valószínű)

Előzmény:
peter513 Creative Commons License 2010-02-22 12:17:58 167

http://ideassolar.hu/

 

Pár napja beraktam a linket, légyszi mondjatok róla véleményt. A sima napelekekhez képest a gyártó szerint ez 120% körüli teljesítményt ad.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!