|
|
|
|
 |
wulfin
2010-02-22 13:03:58
|
175
|
Regebben szamoltam a sajat hazamhoz egyet, itt elerheto:
https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0AiEBI9x63rgbdDE2NEdkWlQzb0ttYjN1c1lfamVvZnc&hl=en
Nagyon durva szigetelesek kellenek es akkor is az osszes betaplalat energia kozel fele veszteseg lesz. |
|
 |
Jesu
2010-02-22 12:33:56
|
170
|
| Ne ragozzuk. Mindig az adott épülethez kell számolni, hidd el: nincs még olyan épület, önállóként, amihez megérné! Közösségi szinten, ahol a beruházás költségei megoszlanak már lehet benne fantázia, de a szállítási veszteségek miatt ott sem kóser. |
|
A hozzászólás:
 |
Tipcsok
2010-02-22 12:27:29
|
169
|
Mekkora szigeteléssel, föld felett/alatt, mekkora tárolóval, mekkora hőigénnyel, mekkora kollektorral számoltál?
Csak azért kérdezem ennyire, mert ennél jobb nem igen kellene. |
|
Előzmény:
 |
Jesu
2010-02-22 12:16:14
|
165
|
Persze, megosztom: nem éri meg! ;)
Az átmeneti időkben amikor még alig van hőigény már leesik a harmadára/felére a betárolt hő. Rengeteg erőforrást, anyagot igényel a kiépítése. Egyszerűen másra kell fordítani és közelebb a cél máris. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|