Keresés

Részletes keresés

wulfin Creative Commons License 2010-02-22 13:03:58 175
Regebben szamoltam a sajat hazamhoz egyet, itt elerheto:

https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0AiEBI9x63rgbdDE2NEdkWlQzb0ttYjN1c1lfamVvZnc&hl=en

Nagyon durva szigetelesek kellenek es akkor is az osszes betaplalat energia kozel fele veszteseg lesz.
Jesu Creative Commons License 2010-02-22 12:33:56 170
Ne ragozzuk. Mindig az adott épülethez kell számolni, hidd el: nincs még olyan épület, önállóként, amihez megérné! Közösségi szinten, ahol a beruházás költségei megoszlanak már lehet benne fantázia, de a szállítási veszteségek miatt ott sem kóser.
A hozzászólás:
Tipcsok Creative Commons License 2010-02-22 12:27:29 169
Mekkora szigeteléssel, föld felett/alatt, mekkora tárolóval, mekkora hőigénnyel, mekkora kollektorral számoltál?

Csak azért kérdezem ennyire, mert ennél jobb nem igen kellene.
Előzmény:
Jesu Creative Commons License 2010-02-22 12:16:14 165
Persze, megosztom: nem éri meg! ;)

Az átmeneti időkben amikor még alig van hőigény már leesik a harmadára/felére a betárolt hő. Rengeteg erőforrást, anyagot igényel a kiépítése. Egyszerűen másra kell fordítani és közelebb a cél máris.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!