A reggeli es esti többlet, vélhetően a cserepek
hullámossága miatt, ahullámok oldalán már/még
kedvezőbb beesési szögnek köszönhető...
...teljesen a sík felülethez képest.
Azonos területű síkvetület esetén persze.
Mondjuk le is írták...
• Energiatermelő felülete, mintegy 10-40%-kal nagyobb a hagyományosnál
* A teljes nyereség a sík napelem táblákhoz viszonyított
felületi teljesítmény nyereség, hatásfok többlet
1m² felületi helyigény esetén.
Meg azt is, hogy az 1m2 cserép esetén végül is
mindösszesen 101% lesz a síkhoz képest a hozam.
A kérdés tehát az, hogy
1 m2 sík kollektor beruházáshoz képest mennyibe van a rendszer?
(azonos solarcella technikát feltételezve, a színe
alapján (barnás) az 5-6% hatásfokú celal valószínű) |