Keresés

Részletes keresés

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2010-02-22 14:13:48 183
"Pár napja beraktam a linket, légyszi mondjatok róla véleményt."

Amíg nem mutatsz olyan helyet, ahol meg lehet rendelni bármelyik típusból pár ezer darabot, addig ez egy NEM LÉTEZŐ TERMÉK, másnéven parasztvakítás vagy befektetői csalás (pénzesbalekvadászat).

"A sima napelekekhez képest a gyártó szerint ez 120% körüli teljesítményt ad."

Egy négyzetméter napelemből kb egy négyzetméter a napelem, míg egy négyzetméter cserépnek maximum 75-80 százaléka a fényérzékeny réteg. Ennek ellenére a cserép jobb?
Törölt nick Creative Commons License 2010-02-22 12:42:32 171

A reggeli es esti többlet, vélhetően a cserepek

hullámossága miatt, ahullámok oldalán már/még

kedvezőbb beesési szögnek köszönhető...

...teljesen a sík felülethez képest.

 

Azonos területű síkvetület esetén persze.

 

Mondjuk le is írták...

 

•   Energiatermelő felülete, mintegy 10-40%-kal nagyobb 
a hagyományosnál

 

* A teljes nyereség a sík napelem táblákhoz viszonyított

felületi teljesítmény nyereség, hatásfok többlet

1m² felületi helyigény esetén.

 

Meg azt is, hogy az 1m2 cserép esetén végül is

mindösszesen 101% lesz a síkhoz képest a hozam.

 

A kérdés tehát az, hogy

1 m2 sík kollektor beruházáshoz képest mennyibe van a rendszer?

(azonos solarcella technikát feltételezve, a színe

alapján (barnás) az 5-6% hatásfokú celal valószínű)

Jesu Creative Commons License 2010-02-22 12:24:16 168
Felejtsd el, marhaság.
Mihez képest 120%?
Azonos mérethez képest? Azonos elnyelőfelületre nézve? Mivel van összehasonlítva?

Ez marketingmaszlag. Újra-feltalálták azt, ami már évek óta piacon van. Hírverést csaptak neki, kamu-díjazták (konkrét cégek élnek abból, hogy díjátadókat szerveznek meg, kamuból, akár nagy csinnadrattával is, fotózva, videózva, dokumentálva, kérésre leszervezve az egészet sajtó oldalról is, közben KAMU az egész!!!).

Az egésznek pályázat, támogatás-lenyúlós "szaga" van.
A hozzászólás:
peter513 Creative Commons License 2010-02-22 12:17:58 167

http://ideassolar.hu/

 

Pár napja beraktam a linket, légyszi mondjatok róla véleményt. A sima napelekekhez képest a gyártó szerint ez 120% körüli teljesítményt ad.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!