Keresés

Részletes keresés

kissunk Creative Commons License 2010-02-22 13:00:56 174
Az elhasznalt melegviz szuresevel szerintem eleg lenne evente 1 -szer tisztitani a tartalyt .
Annyi ammonia honnan ? Otletem van... de azert "annyi" .... ?


unk
A hozzászólás:
Jesu Creative Commons License 2010-02-22 11:43:48 162
Tudod, hogy én próbáltam már ezt. Most is megvan a kiépítés lehetősége, továbbra is. A gond a hőcserélő tartály elpiszkolódásával van. Amíg ez nem megoldható normálisan, addig ezt mellőzöm én is. Az erre kialakított térben annyi ammónia(?) szabadult fel, hogy pillanatok alatt elfeketedtek a rézcsövek az átszellőztető magasságáig!
Előzmény:
wulfin Creative Commons License 2010-02-22 11:33:30 158
Egy otlet amivel sok hmv energiat meg lehet sporolni:

Telen ugye bejon a 8 fokos viz amit felmelegitunk 40-re majd a lakasbol kimegy a kb 30 fokos amikor kiengedjuk a kad vizet. Ha a kad es zuhanyzo vizet egy tarlyba gyujtjuk amiben van egy hocserelo akkor a bejovo nem 9 fokos lesz hanem 20-25 es a deltat es a teli hmv energia igeny maris kozel felere csokkent. Telen joval tobbet hoz mint egy napkollektor. Plusz szukrevizkent hasznalhajtuk wc oblitesre is. Nem nagy otlet de a megterulese biztos joval jobb mint akar egy napkollektore megsincs elterjedve.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!