|
|
|
|
 |
kissunk
2010-02-22 13:00:56
|
174
|
Az elhasznalt melegviz szuresevel szerintem eleg lenne evente 1 -szer tisztitani a tartalyt . Annyi ammonia honnan ? Otletem van... de azert "annyi" .... ?
unk |
|
A hozzászólás:
 |
Jesu
2010-02-22 11:43:48
|
162
|
| Tudod, hogy én próbáltam már ezt. Most is megvan a kiépítés lehetősége, továbbra is. A gond a hőcserélő tartály elpiszkolódásával van. Amíg ez nem megoldható normálisan, addig ezt mellőzöm én is. Az erre kialakított térben annyi ammónia(?) szabadult fel, hogy pillanatok alatt elfeketedtek a rézcsövek az átszellőztető magasságáig! |
|
Előzmény:
 |
wulfin
2010-02-22 11:33:30
|
158
|
Egy otlet amivel sok hmv energiat meg lehet sporolni:
Telen ugye bejon a 8 fokos viz amit felmelegitunk 40-re majd a lakasbol kimegy a kb 30 fokos amikor kiengedjuk a kad vizet. Ha a kad es zuhanyzo vizet egy tarlyba gyujtjuk amiben van egy hocserelo akkor a bejovo nem 9 fokos lesz hanem 20-25 es a deltat es a teli hmv energia igeny maris kozel felere csokkent. Telen joval tobbet hoz mint egy napkollektor. Plusz szukrevizkent hasznalhajtuk wc oblitesre is. Nem nagy otlet de a megterulese biztos joval jobb mint akar egy napkollektore megsincs elterjedve. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|