|
|
|
|
 |
Tipcsok
2010-02-22 11:49:26
|
163
|
Én már most is szeretnék fát hasogatni (és mint tudják nagyon jó is, mert kétszer melegszel, mozogsz, friss levegős vagy, stb...), és szépen tüzelgetni, nem pedig hallgatni ahogy ki be kapcsolgat a kazán az albérletben....
De úgy néz ki, hogy elindultunk, ha minden igaz, a tervező is megvan....és remélem l2013-ban be is költöztünk. :)
Én nem is akarok se pellettel, se ágdarával fűteni.
Kezdetben kályha/kandalló,sparhelt, előkészítve: napkoli, szellőztető, szürkevíz, esővíz, szezonális tároló |
|
A hozzászólás:
 |
Boery
2010-02-22 11:17:43
|
155
|
Ezt az utat én is jónak találom.
Én ugyan ha településen belül lévő házról van szó nem törekednék a 100%-os autonómiára, de egy külterületi tanyás jellegű ház esetén magától értetődőnek gondolnám.
És ha a helyzet kritikussá válik nem szabad megriadni a fa hasogatástól - fűrészeléstől sem - és attól sem hogy nincs folyamatosan 20 fok a lakásban és néha néha rakni kell a tűzre. Továbbra is a véleményem az, hogy a hangsúly önellátáson van ! |
|
Előzmény:
 |
Tipcsok
2010-02-22 10:33:45
|
153
|
De a tutinak a szezonális tárolót látom. Pár m2 napkollektor szépen összegyűjti a meleget télire.
A másik, hogy főzni- sütni azért nem árt, a villanyt mellőzni kellene, be a konyhába a sparhelt, a kémény másik oldalán kint is egy (de akár külön kéményen is). Így kisebb tároló is elég, mert télen a hulladékhője is fűt egy kicsit, nyáron, vagy ha már túl meleget csinálna bent, rotyoghat a teraszon a kaja. Ügyes térkapcsolattal simán működhetne. (vagy mint régen a kiskonyha:) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|