Keresés

Részletes keresés

Tipcsok Creative Commons License 2010-02-22 11:49:26 163
Én már most is szeretnék fát hasogatni (és mint tudják nagyon jó is, mert kétszer melegszel, mozogsz, friss levegős vagy, stb...), és szépen tüzelgetni, nem pedig hallgatni ahogy ki be kapcsolgat a kazán az albérletben....

De úgy néz ki, hogy elindultunk, ha minden igaz, a tervező is megvan....és remélem l2013-ban be is költöztünk. :)


Én nem is akarok se pellettel, se ágdarával fűteni.

Kezdetben kályha/kandalló,sparhelt,

előkészítve: napkoli, szellőztető, szürkevíz, esővíz, szezonális tároló
A hozzászólás:
Boery Creative Commons License 2010-02-22 11:17:43 155
Ezt az utat én is jónak találom.

Én ugyan ha településen belül lévő házról van szó nem törekednék a 100%-os autonómiára, de egy külterületi tanyás jellegű ház esetén magától értetődőnek gondolnám.

És ha a helyzet kritikussá válik nem szabad megriadni a fa hasogatástól - fűrészeléstől sem - és attól sem hogy nincs folyamatosan 20 fok a lakásban és néha néha rakni kell a tűzre.
Továbbra is a véleményem az, hogy a hangsúly önellátáson van !
Előzmény:
Tipcsok Creative Commons License 2010-02-22 10:33:45 153
De a tutinak a szezonális tárolót látom. Pár m2 napkollektor szépen összegyűjti a meleget télire.

A másik, hogy főzni- sütni azért nem árt, a villanyt mellőzni kellene, be a konyhába a sparhelt, a kémény másik oldalán kint is egy (de akár külön kéményen is).
Így kisebb tároló is elég, mert télen a hulladékhője is fűt egy kicsit, nyáron, vagy ha már túl meleget csinálna bent, rotyoghat a teraszon a kaja. Ügyes térkapcsolattal simán működhetne. (vagy mint régen a kiskonyha:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!