|
|
|
|
 |
Jesu
2010-02-22 11:37:32
|
160
|
| Felejtsd el a szezonális tárolót. Sokszorosan végigszámoltuk már. |
|
 |
Boery
2010-02-22 11:17:43
|
155
|
Ezt az utat én is jónak találom.
Én ugyan ha településen belül lévő házról van szó nem törekednék a 100%-os autonómiára, de egy külterületi tanyás jellegű ház esetén magától értetődőnek gondolnám.
És ha a helyzet kritikussá válik nem szabad megriadni a fa hasogatástól - fűrészeléstől sem - és attól sem hogy nincs folyamatosan 20 fok a lakásban és néha néha rakni kell a tűzre. Továbbra is a véleményem az, hogy a hangsúly önellátáson van ! |
|
A hozzászólás:
 |
Tipcsok
2010-02-22 10:33:45
|
153
|
De a tutinak a szezonális tárolót látom. Pár m2 napkollektor szépen összegyűjti a meleget télire.
A másik, hogy főzni- sütni azért nem árt, a villanyt mellőzni kellene, be a konyhába a sparhelt, a kémény másik oldalán kint is egy (de akár külön kéményen is). Így kisebb tároló is elég, mert télen a hulladékhője is fűt egy kicsit, nyáron, vagy ha már túl meleget csinálna bent, rotyoghat a teraszon a kaja. Ügyes térkapcsolattal simán működhetne. (vagy mint régen a kiskonyha:) |
|
Előzmény:
 |
Boery
2010-02-22 10:21:54
|
151
|
Igen ez is egy jó megoldás, de az aprításnak is van energia igénye. Az energia mérlegbe azt is figyelembe kell venni - meg azt is hogy az aprítót mi hajtja.
Azon a vidéken ahol én élek gomba mód jelennek meg olyan vállalkozók akik ezzel foglalkoznak - apríték készítés. Jelenleg még az alapanyagot kvázi ingyen szerzik be - tarvágások utáni gally eltakarítás, külterületi utak, árkok megtisztítása stb. Már azonban látszik, hogy az ingyenesség korszakának hamarosan vége. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|