Amúgy meg érdekes kérdésem támadt....
Tegyük fel, hogy ott a nap kollektor a tetőn.
Ami ugye télen nem ad (direktben) eléggé meleg vízet :-((
De!
Mi van ha.. télen elkezdjük egy hőszivattyúval "kihűteni" ?!
Azaz primer körnek használni...
Azaz +2 fok körülig elvonni azt a kevés hőt,
amit a napocska mégis beletol ehhez képest.
A jó COP miatt nem érdemes lejjebb menni
és ekkor még gondolom nem is deresedik le.
Végül is ugye 15-20 fok körülre felmegy
a kollektor még a bágyadt téli napokon is.
Működőképes ez igy...? |