|
|
|
|
 |
Jesu
2010-02-22 11:33:03
|
157
|
Ha már apríték, akkor fagáz generálás. Többféleképpen felhasználható.
memorix: elfogult vagyok, de vedd figyelembe azt is miért: én évekkel előbb kezdtem el használni, mint árulni! Nem véletlenül ajánlom! - Szerintem a legkényelmesebb ugyanakkor a leggazdaságosabb megoldás AEH-ba. - Passzív háznál már lehet van jobb, de egyszerűen megoldható, akár évekre kis helyen betárolható, függetlenebb nincs! Az apríték sokkal melósabb, mint a pellet. Ugyanakkor mind az aprítás, mind a pelletálás gépoldali beruházása aránytalan a függetlenedés ilyen szintjétől. Sima ágdarálóval nem készíted el az aprítékodat egy évre, még PH-ba se. Szétesik. Ha meg közel egy árba jön ki a házi méretekre hozott gép, akkor a pellet tárolása 1/5-1/10 akkora helyen megoldható. De ez sem egy családos, itt is közösségi szinten van értelme az együtt gondolkodásnak (ami ebben az országban nemigen megy).
Ha nem lenne fontos a látvány (kerámia üveg hosszan tisztán tartása), akkor már most tudok átalakítani olyan készüléket, ami ezzel megfelel a PH légtömörségének is! Mivel keveset menne, lehet ez nem is probléma, mármint az üveg kormolódás. Szerelt kéményről van szó. Nem is kell tudnia róla senkinek. Szellőző és kész, füstölni úgysem füstöl. Eleve azt gondolom, hogy ez az autonóm projekt hivatalosan nem is életképes a mai törvények szerint. Nálunk már ép.engedélyt sem adnak ki közművek nélkül!!! Én azt gondolom, amiről nem tudnak, azt nem lehetetlenítik el. És itt kapcsolódik a következő: Védelem: igen, ez már jelentős gond, évekkel ezelőtt hangsúlyoztam már. Ha ott fogunk tartani, hogy a többségnek dönteni kell kaja és megfagyás között, nem fognak nyugton maradni. Akkor meg a villany nem arra kell, hogy a hőszipkát tolja, hanem arra, hogy legyen a kerítésben delej, hogy megvédd a családod. Külön ez nem megy, kis közösségek szintjén lenne csak működőképes. De ha már ezzel kell számolni, óriási problémák lesznek, nem csak ez. Erre nem lehet úgy felkészülni, hogy most a város közepére építesz egy autonóm házat. Olyan helyre kell építeni több házat, több családnak, ami marha védett és eldugott helyen van. De ez meg nem összeegyeztethető a mostani életformával. Szemléletváltás és életmódváltás a minimum. Az önellátás is csak közösségek szintjén működik élhető formában. |
|
A hozzászólás:
 |
Mekk Elek ezermester
2010-02-22 10:16:37
|
149
|
"A tuzifatol az etanolig kulonbozo szintig lehet feldolgozni a biomasszat egyre tobb energiaval. Cserebe viszont egyre egyszerubb felhasznalni."
Érdekesség: láttam egy fejlesztés alatt álló adagolót, amely (házilag is könnyen előállítható) fatörmeléket adagolt automatán a tűztérbe egy gyári vegyestüzelésű kazán ajtaja helyére szerelve. Ha ezt sikerül megbízhatóra elkészíteni (olykor elakadt az egyenetlen méretű fa darabkák miatt), akkor egy ilyen egy stirling motoros áramfejlesztővel kombinálva finom kis CHP-t alkotna: automatizálható és ház körüli fahulladékkal (egy darálás után) közvetlenül etethető. |
|
Előzmény:
 |
wulfin
2010-02-22 10:05:22
|
146
|
| A tuzifatol az etanolig kulonbozo szintig lehet feldolgozni a biomasszat egyre tobb energiaval. Cserebe viszont egyre egyszerubb felhasznalni. Nagy kerdes hogy CHP eseteben hol van ennek az optimima. A pellet egy erdekes szint mert az energia merlege meg nagyon jo (10 felett) de mar vezerelheto valamennyire. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|