Keresés

Részletes keresés

Boery Creative Commons License 2010-02-22 10:21:54 151
Igen ez is egy jó megoldás, de az aprításnak is van energia igénye. Az energia mérlegbe azt is figyelembe kell venni - meg azt is hogy az aprítót mi hajtja.

Azon a vidéken ahol én élek gomba mód jelennek meg olyan vállalkozók akik ezzel foglalkoznak - apríték készítés.
Jelenleg még az alapanyagot kvázi ingyen szerzik be - tarvágások utáni gally eltakarítás, külterületi utak, árkok megtisztítása stb.
Már azonban látszik, hogy az ingyenesség korszakának hamarosan vége.
A hozzászólás:
Tipcsok Creative Commons License 2010-02-22 10:15:07 148
Pellet helyett:
ágapríték kazán

Az is mehet automatán, és előnye , hogy könnyebb előállítani mint a pelletet. Egy kis daráló kell, és ág. (akár energiafűz)
Ha kell évi 5 mázsa, azt tudja kb 500-600 m2, ami nem egy nagy darab. (1 ha ad 8-10 tonnát )

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!