|
|
|
|
 |
Boery
2010-02-22 10:21:54
|
151
|
Igen ez is egy jó megoldás, de az aprításnak is van energia igénye. Az energia mérlegbe azt is figyelembe kell venni - meg azt is hogy az aprítót mi hajtja.
Azon a vidéken ahol én élek gomba mód jelennek meg olyan vállalkozók akik ezzel foglalkoznak - apríték készítés. Jelenleg még az alapanyagot kvázi ingyen szerzik be - tarvágások utáni gally eltakarítás, külterületi utak, árkok megtisztítása stb. Már azonban látszik, hogy az ingyenesség korszakának hamarosan vége. |
|
A hozzászólás:
 |
Tipcsok
2010-02-22 10:15:07
|
148
|
Pellet helyett: ágapríték kazán
Az is mehet automatán, és előnye , hogy könnyebb előállítani mint a pelletet. Egy kis daráló kell, és ág. (akár energiafűz) Ha kell évi 5 mázsa, azt tudja kb 500-600 m2, ami nem egy nagy darab. (1 ha ad 8-10 tonnát )
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|