|
|
|
|
 |
Mekk Elek ezermester
2010-02-22 10:16:37
|
149
|
"A tuzifatol az etanolig kulonbozo szintig lehet feldolgozni a biomasszat egyre tobb energiaval. Cserebe viszont egyre egyszerubb felhasznalni."
Érdekesség: láttam egy fejlesztés alatt álló adagolót, amely (házilag is könnyen előállítható) fatörmeléket adagolt automatán a tűztérbe egy gyári vegyestüzelésű kazán ajtaja helyére szerelve. Ha ezt sikerül megbízhatóra elkészíteni (olykor elakadt az egyenetlen méretű fa darabkák miatt), akkor egy ilyen egy stirling motoros áramfejlesztővel kombinálva finom kis CHP-t alkotna: automatizálható és ház körüli fahulladékkal (egy darálás után) közvetlenül etethető. |
|
A hozzászólás:
 |
wulfin
2010-02-22 10:05:22
|
146
|
| A tuzifatol az etanolig kulonbozo szintig lehet feldolgozni a biomasszat egyre tobb energiaval. Cserebe viszont egyre egyszerubb felhasznalni. Nagy kerdes hogy CHP eseteben hol van ennek az optimima. A pellet egy erdekes szint mert az energia merlege meg nagyon jo (10 felett) de mar vezerelheto valamennyire. |
|
Előzmény:
 |
Boery
2010-02-22 09:59:06
|
143
|
Már lehet, hogy írta más is. A pellet elérhetőségével gondok lehetnek amikor az autonómiára igazán szükség van. A pellet másodlagos, hulladék anyagokból plusz energia bevitellel készül. Energia ínséges időkben nem hiszem, hogy ez lenne az elsődleges. Egy másik dolog pedig az, hogy a pellet - biobrikett addig lesznek versenyképesek amíg az alapanyagaik beszerzése kvázi alacsony áron megvan - manapság sokszor még ingyen. Egyre több helyen használják fel ezen melléktermékeket helyben anélkül, hogy pelletizálnák. A pellet az én véleményem szerint egy kényelmi dolog - ezért meg lesz a prémium ár különbözet a kényelemért. szemben a hasábfával vagy a melléktermékek közvetlen felhasználásával. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|