|
|
|
|
 |
wulfin
2010-02-22 10:05:22
|
146
|
| A tuzifatol az etanolig kulonbozo szintig lehet feldolgozni a biomasszat egyre tobb energiaval. Cserebe viszont egyre egyszerubb felhasznalni. Nagy kerdes hogy CHP eseteben hol van ennek az optimima. A pellet egy erdekes szint mert az energia merlege meg nagyon jo (10 felett) de mar vezerelheto valamennyire. |
|
A hozzászólás:
 |
Boery
2010-02-22 09:59:06
|
143
|
Már lehet, hogy írta más is. A pellet elérhetőségével gondok lehetnek amikor az autonómiára igazán szükség van. A pellet másodlagos, hulladék anyagokból plusz energia bevitellel készül. Energia ínséges időkben nem hiszem, hogy ez lenne az elsődleges. Egy másik dolog pedig az, hogy a pellet - biobrikett addig lesznek versenyképesek amíg az alapanyagaik beszerzése kvázi alacsony áron megvan - manapság sokszor még ingyen. Egyre több helyen használják fel ezen melléktermékeket helyben anélkül, hogy pelletizálnák. A pellet az én véleményem szerint egy kényelmi dolog - ezért meg lesz a prémium ár különbözet a kényelemért. szemben a hasábfával vagy a melléktermékek közvetlen felhasználásával. |
|
Előzmény:
 |
wulfin
2010-02-22 09:40:51
|
135
|
"és mivel villanyt úgyi kell csinálni elég sokat. Így a leglényegesebb feladat a villany autonom előállítása!"
Na de ha nem csinalok hoenergiat villannyal, akkor mar joval kevesebb kell belole.
Napkollektor + pelletkandallo: 1.3M korul megvan. Van melegviz + futes egesz evben nem kell villany (max segedaram). |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|