Keresés

Részletes keresés

Boery Creative Commons License 2010-02-22 09:59:06 143
Már lehet, hogy írta más is.
A pellet elérhetőségével gondok lehetnek amikor az autonómiára igazán szükség van.
A pellet másodlagos, hulladék anyagokból plusz energia bevitellel készül. Energia ínséges időkben nem hiszem, hogy ez lenne az elsődleges.
Egy másik dolog pedig az, hogy a pellet - biobrikett addig lesznek versenyképesek amíg az alapanyagaik beszerzése kvázi alacsony áron megvan - manapság sokszor még ingyen. Egyre több helyen használják fel ezen melléktermékeket helyben anélkül, hogy pelletizálnák.
A pellet az én véleményem szerint egy kényelmi dolog - ezért meg lesz a prémium ár különbözet a kényelemért. szemben a hasábfával vagy a melléktermékek közvetlen felhasználásával.
A hozzászólás:
wulfin Creative Commons License 2010-02-22 09:40:51 135
"és mivel villanyt úgyi kell csinálni elég sokat.
Így a leglényegesebb feladat
a villany autonom előállítása!"

Na de ha nem csinalok hoenergiat villannyal, akkor mar joval kevesebb kell belole.

Napkollektor + pelletkandallo: 1.3M korul megvan. Van melegviz + futes egesz evben nem kell villany (max segedaram).
Előzmény:
Törölt nick Creative Commons License 2010-02-22 02:27:37 126

Ilyen túlélő házba a 4 kW fűtés asszem bőven elég...

Még komolyabb ház méret esetén is.

 

Ehhez a (függőleges)szondaból kell 

talajtól függően 60-150 méter: 300-700 eFt

A talaj-víz hőszivattyú hűtés+fűtés+HMV: ~700-900 eFt 

 

A hűtés+fűtés+HMV tehát megvan, 1,0-1,6 millából

Ehhez kell még éves COP=4,0 körüli esetben 

max 0,8 kW villamos teljesítmény ...a hőszivinek.

 

...és mivel villanyt úgyi kell csinálni elég sokat.

Így a leglényegesebb feladat

a villany autonom előállítása!

(főleg télen, amikor picit több kell)

 

A többi kérdés sokal egyszerűbben

oldható meg.... ha van villany elég ...

:-)))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!