Ilyen túlélő házba a 4 kW fűtés asszem bőven elég...
Még komolyabb ház méret esetén is.
Ehhez a (függőleges)szondaból kell
talajtól függően 60-150 méter: 300-700 eFt
A talaj-víz hőszivattyú hűtés+fűtés+HMV: ~700-900 eFt
A hűtés+fűtés+HMV tehát megvan, 1,0-1,6 millából
Ehhez kell még éves COP=4,0 körüli esetben
max 0,8 kW villamos teljesítmény ...a hőszivinek.
...és mivel villanyt úgyi kell csinálni elég sokat.
Így a leglényegesebb feladat
a villany autonom előállítása!
(főleg télen, amikor picit több kell)
A többi kérdés sokal egyszerűbben
oldható meg.... ha van villany elég ...
:-))) |