Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010-02-22 09:58:16 140

Mondjuk a napelem hatásfoka

JAVUL a téli hidegben.

 

Akár 15%-al is azonos fény esetén...

 

Termelése, különböző dőlésszögeknél.

Állandó tájolás estén:

- a referenciamodul midig a déli tájolású 45˚-os napelemcella-

a legtöbb energiát a 30˚-os szögben elhelyezett cella termeli-

a legsimább görbét a 60˚-os dőlésszögnél kapjuk.

 

 

Napos órák eloszlása...

peterch Creative Commons License 2010-02-22 09:44:21 136
Szia !

Nem olvasod a hozzaszolasaimat figyelmesen!
Ha nincs Nap, akkor a biodiesel termeli az aramot es a hulladekho futi fel a hazat es a HMV tarolot. Ezt irtam lentebb. Jol is neznenk ki, ha a motor meleget kidobnank es hoszipkaval potolnank a meleget.
Tudod amugy meg mindegyikunknek vannak berendezesei, ami szerinte a legjobb megoldast adja.

Udv , Peter.
A hozzászólás:
wulfin Creative Commons License 2010-02-22 09:35:17 131
"Villanyt fotovoltaikaval es szukseg eseten biodiesellel."

Telen amikor harom hetig nem sut ki a nap es -10 fok van a pv kizarva. Ilyenkor biodizellel termeljunk aramot hogy hajthassuk a hoszipkat? Ennek nem latom ertelmet.

En hoenergiat nem csinalnek villannyal meg hoszipkaval se amikor ezt egyszeruen meg lehet tenni egesz evben napkollektor + biomassza komboval. Igy lehet a villany igenyt es az ezt fedezo egyeb beruhazasokat is minimalizalni, a hoenergia pedig 100% megujulobol jon.
Előzmény:
peterch Creative Commons License 2010-02-22 08:37:34 129
Szia !

En szerintem is ez a jarhato ut. Villanyt fotovoltaikaval es szukseg eseten biodiesellel.
A szondafurot ha valoban tudsz ilyen olcsot, akkor tudasd velem legyszives. Duna volt medreben lakom, ide kellene csak 30-35m mely ,agyagreteg,kavicsreteg valtakozva, viz 2metertol.

Udv , Peter

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!