Keresés

Részletes keresés

wulfin Creative Commons License 2010-02-22 09:35:17 131
"Villanyt fotovoltaikaval es szukseg eseten biodiesellel."

Telen amikor harom hetig nem sut ki a nap es -10 fok van a pv kizarva. Ilyenkor biodizellel termeljunk aramot hogy hajthassuk a hoszipkat? Ennek nem latom ertelmet.

En hoenergiat nem csinalnek villannyal meg hoszipkaval se amikor ezt egyszeruen meg lehet tenni egesz evben napkollektor + biomassza komboval. Igy lehet a villany igenyt es az ezt fedezo egyeb beruhazasokat is minimalizalni, a hoenergia pedig 100% megujulobol jon.
Törölt nick Creative Commons License 2010-02-22 09:33:24 130

A szonda fúrásban extar profit van, ezért

nem egyszerű "olcsó" fúró-lerakó embert találni...

 

De amikor a kútfúró topicban azt olvassa az ember, hogy

napi 200 méter is letehető sziklába is, akkor azért

látszik, hogy nem kéne annak aranyárban lenni.

 

A másik oldalról indulva meg itt van pl.

egy nyilván tisztes hajtó ajánlat a netről:

 

Mégpedig egy180000 EUR értékű technikával.

Jó hatásfokú AMASOND koax szondákkal...

 

Ez alapján a 4kW-hoz nem túlzás

asszem az ár, amit saccoltam...

 

http://5-let.hu/file/rft.pdf

 

A hozzászólás:
peterch Creative Commons License 2010-02-22 08:37:34 129
Szia !

En szerintem is ez a jarhato ut. Villanyt fotovoltaikaval es szukseg eseten biodiesellel.
A szondafurot ha valoban tudsz ilyen olcsot, akkor tudasd velem legyszives. Duna volt medreben lakom, ide kellene csak 30-35m mely ,agyagreteg,kavicsreteg valtakozva, viz 2metertol.

Udv , Peter
Előzmény:
Törölt nick Creative Commons License 2010-02-22 02:27:37 126

Ilyen túlélő házba a 4 kW fűtés asszem bőven elég...

Még komolyabb ház méret esetén is.

 

Ehhez a (függőleges)szondaból kell 

talajtól függően 60-150 méter: 300-700 eFt

A talaj-víz hőszivattyú hűtés+fűtés+HMV: ~700-900 eFt 

 

A hűtés+fűtés+HMV tehát megvan, 1,0-1,6 millából

Ehhez kell még éves COP=4,0 körüli esetben 

max 0,8 kW villamos teljesítmény ...a hőszivinek.

 

...és mivel villanyt úgyi kell csinálni elég sokat.

Így a leglényegesebb feladat

a villany autonom előállítása!

(főleg télen, amikor picit több kell)

 

A többi kérdés sokal egyszerűbben

oldható meg.... ha van villany elég ...

:-)))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!