|
|
|
|
 |
Axióma
2010-02-21 20:30:13
|
119
|
| A felig bekapcsolt allapot ellen eleg egy olyan villanyasz kiepites, hogy kulon dugalj mindennek ami tavolletedben is kell menjen, de az osszes tobbihez tartozo fokapcsolot tavozaskor lecsapod. Vilagitos orak felejtosek ha nem akarod hazatertedkor ujra allitgatni, vagy jo elemmel kell ellatni oket:) |
|
 |
Jesu
2010-02-21 19:23:10
|
114
|
| Arról nem is írtam, hogy a szállítás, cipekedés teljesen automatizálható. Nem kell cipekedni, be lehet fúvatni, vagy csigázni csövön. |
|
 |
Jesu
2010-02-21 19:21:29
|
113
|
Na neee. Akkor nyilatkozz, ha benne vagy. Az olcsó és jó minőségű pellet nem misztikum. Meg amúgy is: ki nem sz@rja le, hogy mennyibe kerül, ha csak évi 1 tonna kell, vagy a fele? 35E/t vagy 45-50E/t ilyenkor már nem lényeges különbség. 1 tonna pellet: 1,5 köbméter. Hu de nagy tároló kell, valóban. |
|
A hozzászólás:
 |
memorix
2010-02-21 19:08:07
|
112
|
A pellet nem éri meg...kell hozzá tároló...és a padlásra ki cipeli fel amikor 80 éves leszel:))
A pellet csak akkor érni meg ha saját magad tudnád gyártani és lenne mondjuk fűrészteleped..vagy olyan fűrésztelep a környéken aki neked adná a faforgácsot...
Az eddigi tapasztalatom az volt hogy a jó pellet sokba kerül a rossz meg még többe..
A napenergia lesz a jó irány véleményem szerint azonban olyan gépekre lesz majd szükségünk ami nem sokat tud feleslegesen hanem azt tudja ami nekünk kell és nagyon energia takarékos... a legtöbb kütyü alap állapotban is energiát eszik egy évben csak a standby állapot annyi mint ha 2-3 hétig használnák őket. |
|
Előzmény:
 |
wulfin
2010-02-21 18:58:18
|
111
|
| Pelletes CHP-krol eleg keves info van, a sunmachine-rol is alig talaltam valamit. Nekem idealis lenne egy ilyen 1.5-2Kw elektromos 10Kw ho leadasara kepes pelletes cucc. Valoszinu feltennem a padlasra ott elpofoghet nem zavarja legtomorseget meg termikus borkot. Nyaron meg mehet a napkollektor es a napelem. Ebben az esetben a napelembol es elektromos tarolobol se kellene tul sok. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|