|
|
|
|
 |
anettaszilvi
2010-02-21 23:47:52
|
92
|
Yogi,
kb. 15x jártam már a vámosoknál. Még ők segítettek mit kell kitöltenem. Nekem működik. És jogilag is rendben van. A nettó hülyeséget nem értem.
üdv |
|
A hozzászólás:
 |
Yogi
2010-02-21 14:58:04
|
86
|
Csak szólok, hogy ez - vámcsalás (jogilag nagyon nincs rendben), - valamint nettó hülyeség; értelmetlen. |
|
Előzmény:
 |
anettaszilvi
2010-02-21 14:34:20
|
85
|
Nem feltétlenül. Sőt, én sokmindent rendeltem már EUn kívülről, és a legtöbb esetben nem került VÁMÁFA fizetés alá a cucc. Egyrészt mert az értéke kicsi volt, másrészt meg ha mégis nagyobb az érték, mint 40 (vagy 60?) USD, akkor rá kell íratni a kintiekkel, hogy "gift" és kicsi értéket kell adni a csomagnak. És persze magánszemély nevével kell feladatni. Azok a csomagjaim, amik VÁMÁFA fizetés alá kerültek, csak azért volt, mert pl. az egyiknél már a vámos sem hitte el, hogy a 20 db akkumulátorom mind nekem kellett :))) (kereskedelmi mennyiség) Persze azért nagyon nagy értékű cuccot vámmentesség alatti értéken behozatni..., azt biztos felül fogják értékelni. Szóval sztem nem túl bonyolult elkerülni a befizetést, és egy bizonyos határig még jogilag is rendben van. Ez a magánszemélyes vásárlásoknál van így, a céges csomagok mindig vámkezelés alá kerülnek. Ott nincs mese. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|