Keresés

Részletes keresés

Yogi Creative Commons License 2010-02-21 14:58:04 86
Csak szólok, hogy ez
- vámcsalás (jogilag nagyon nincs rendben),
- valamint nettó hülyeség; értelmetlen.
A hozzászólás:
anettaszilvi Creative Commons License 2010-02-21 14:34:20 85
Nem feltétlenül. Sőt, én sokmindent rendeltem már EUn kívülről, és a legtöbb esetben nem került VÁMÁFA fizetés alá a cucc. Egyrészt mert az értéke kicsi volt, másrészt meg ha mégis nagyobb az érték, mint 40 (vagy 60?) USD, akkor rá kell íratni a kintiekkel, hogy "gift" és kicsi értéket kell adni a csomagnak. És persze magánszemély nevével kell feladatni. Azok a csomagjaim, amik VÁMÁFA fizetés alá kerültek, csak azért volt, mert pl. az egyiknél már a vámos sem hitte el, hogy a 20 db akkumulátorom mind nekem kellett :))) (kereskedelmi mennyiség)
Persze azért nagyon nagy értékű cuccot vámmentesség alatti értéken behozatni..., azt biztos felül fogják értékelni.
Szóval sztem nem túl bonyolult elkerülni a befizetést, és egy bizonyos határig még jogilag is rendben van.
Ez a magánszemélyes vásárlásoknál van így, a céges csomagok mindig vámkezelés alá kerülnek. Ott nincs mese.
Előzmény:
_lala_ Creative Commons License 2010-02-17 01:23:12 83
EU-n kívülről már csak azért is szívás a rendelés, mert simán lehet menni vámkezeltetni a cuccot (utánajárás, eljárási díj, vám + ÁFA). Tehát az egzotikus országok eleve ki vannak lőve.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!