|
|
|
|
 |
Jesu
2010-02-21 13:51:41
|
106
|
Ennél azért bonyolultabb a dolog, de semmiképp nem drága megoldás. Előzetesen annyit mondanék róla, hogy összhangban van a ház egyéb igényei miatt amúgy is létrehozandó berendezésekkel, komplex része a háznak.
A kiindulás pedig az, hogy mivel a terep adottságai amúgy is adnák, a ház alápincézett lesz. Ez leginkább a hőhídmentes alap kialakításának extra költségei miatti döntés. Ha már el kell verni rá sok pénzt, hasznos dologra menjen.
Másik amibe most bele vagyok "zöldülve" az a zöld tetők. :) Mivel a telek nem túl nagy (750nm), ráadásul DNY irányba lejtős ezért igen hasznos lehet téralakítás szempontból a dolog. Még nem kezdtem el vázlatolni,de már alakul a fejemben. |
|
A hozzászólás:
 |
Mekk Elek ezermester
2010-02-21 13:26:02
|
105
|
"önfenntartó hűtőkamrával"
Ha a pénz nem számít, akkor egy mélyen a föld alá ásott (nyáron is 13-14 fokos környezet) és jól hőszigtelt üreget nem nehéz (egy jó nagy rakás jéggel) egész nyáron hidegen tartani, csakhogy vagy a verem hőmérséklete tavasszal olyan hideg lesz, hogy megfagy benne a kaja, vagy egy másik veremből mindig csak annyi jeget teszel át a kajásba, hogy ott optimális legyen a hőmérséklet. Ha viszont számít a pénz is, akkor: a hűtőm évente 220 kilowattórát eszik, ami villanyból kb évi 10 ezer forint. Ha ezt összevetem a jégvermek kiépítésének költségeivel (szerintem bőven 7 számjegyű összeg) és az utána velük járó összes munkával és kényelmetlenséggel, akkor valószínűleg a hűtő az olcsóbb, még akkor is ha a hűtő villanyát napelemmel vagy (bio)dízel agregátorral állítom elő. |
|
Előzmény:
 |
Jesu
2010-02-20 22:54:21
|
98
|
De megszaladt, én meg nem tudtam követni, melóztam.
Elkezdtem tervezni a következő házat, aminek jelentős központi része: - tartós élelmiszer tárolás megoldása önfenntartó hűtőkamrával
:) Na ezt most jól bedobtam! Várom a hullámokat! Addig próbálom beérni, hozok kv-t |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|