|
|
|
|
 |
Boery
2010-02-22 09:38:46
|
134
|
"Elkezdtem tervezni a következő házat, aminek jelentős központi része: - tartós élelmiszer tárolás megoldása önfenntartó hűtőkamrával"
Szerintem ez csak belátható ideig tesz autonómmá egy háztartást. Az én elgondolásom szerint a teljes önellátás nevezhető tökéletes autonómiának.
Sajnos az teljes autonómia kérdése társadalmi problémákat - feszültségeket - is hoz magával. Mire gondolok: egy olyan világban ahol szükségessé válik az autonómia kihasználása ott felvetődik a biztonság kérdése is ! Az emberek az élelemért , a létért sok mindenre hajlamosak. Az agresszió szinte elkerülhetetlen. Lehet, hogy utópisztikusan hangzik, de komolyan kell gondoskodni kell a védelemről. |
|
 |
Mekk Elek ezermester
2010-02-21 13:26:02
|
105
|
"önfenntartó hűtőkamrával"
Ha a pénz nem számít, akkor egy mélyen a föld alá ásott (nyáron is 13-14 fokos környezet) és jól hőszigtelt üreget nem nehéz (egy jó nagy rakás jéggel) egész nyáron hidegen tartani, csakhogy vagy a verem hőmérséklete tavasszal olyan hideg lesz, hogy megfagy benne a kaja, vagy egy másik veremből mindig csak annyi jeget teszel át a kajásba, hogy ott optimális legyen a hőmérséklet. Ha viszont számít a pénz is, akkor: a hűtőm évente 220 kilowattórát eszik, ami villanyból kb évi 10 ezer forint. Ha ezt összevetem a jégvermek kiépítésének költségeivel (szerintem bőven 7 számjegyű összeg) és az utána velük járó összes munkával és kényelmetlenséggel, akkor valószínűleg a hűtő az olcsóbb, még akkor is ha a hűtő villanyát napelemmel vagy (bio)dízel agregátorral állítom elő. |
|
 |
kissunk
2010-02-21 04:46:21
|
103
|
"központi része"
Ez nem geometriailag ertendo , ugye ?
Erre a "tartós élelmiszer tárolás" -ra mar en is gondoltam, a fagyasztot lehetne kivaltani vele . Jegvermek regen is voltak es akkor meg EPS sem volt . Szezonalis jegtarolo....
unk |
|
A hozzászólás:
 |
Jesu
2010-02-20 22:54:21
|
98
|
De megszaladt, én meg nem tudtam követni, melóztam.
Elkezdtem tervezni a következő házat, aminek jelentős központi része: - tartós élelmiszer tárolás megoldása önfenntartó hűtőkamrával
:) Na ezt most jól bedobtam! Várom a hullámokat! Addig próbálom beérni, hozok kv-t |
|
Előzmény:
 |
Boery
2010-02-19 11:25:05
|
9
|
Természetes dolog az, hogy aki PH-t épít vagy akar építeni annak megfordul a gondolatai között a függetlenség. Mindenki a biztonságra törekszik és ennek fényében legalább gondolatban felkészül arra, mi lenne akkor ha megszűnnének a közszolgáltatások. Véleményem szerint azonban abban az esetben ha ezek megszűnnek egy PH-ban lakó családnak nem az lesz a legnagyobb baja, hogy lesz-e meleg, hanem az hogy lesz-e mit enni ! Ha megszűnik az energia szolgáltatás akkor nem lesz termelés és előbb utóbb kifogy a boltokból az élelmiszer. Városi körülmények között esély sincs az önellátó élelmiszer előállításra. Olvastam egy Hetesi nevű fizikus tanulmányát erről a dologról nem túl jókat jósolnak benne. Ne haragudjatok, hogy ünneprontó vagyok de szerintem az autonómiához - független létfenntartáshoz ez is hozzá tartozik ! |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|