|
|
|
|
 |
Émile
2010-02-20 18:20:11
|
88
|
Érdekes gondolatok, de sántítanak néhol.
Pl.
" Keresletet kell támasztani"
AZ VAN, SŐT KORLÁTLAN. LÁSD AZ ÁRAMLOPÁSOKAT. a FIZETŐKÉPES KERESLET A PROBLÉM.
"Az emberek egyrésze pedig nem akar dolgozni"
Hát akkor ne is egyék !!! M iaz, hogy nem akar ???
Már régen kitalálták a rabszolga munkát, kár, hogy most felejtős.
" Megszokták, hogy ha segélyt kapnak abból is jól élnek"
Ki szoktatta rá ? Monjuk a jól jelzőn lehetne meditálni !!
" mellette feketén is lehet dolgozni. "
Még mindig jobb mintha egész nap a faszát veri !!
A fekete munka is munka - azért annak is van hátránya !
"elviszed őket kőbányába..?"
Hát ha szükség van a kőre miért ne ???
Viszont a dudvát irtani kell !!!
Különben elgyomosodik a vidék !!
|
|
 |
peterch
2010-02-20 16:55:46
|
84
|
Nem akarom tovabb off-olni a topikot. Felkinalom a munkat, ha nem fogadja el, kihuzom a listarol. Ennyi. En peldaul tavol voltam a csaladtol 10 evet, csak hogy a csaladot eltudjam tartani. Aki segelybol akar megelni ugy hogy nem dolgozik, annak nem is adnak. A fekete munkat is fellehet szamolni. A tarsadalom ha latna, hogy komolyan gondolod, akkor a nagyresze melled allna. |
|
A hozzászólás:
 |
memorix
2010-02-20 16:34:16
|
82
|
Keresletet kell támasztani, hogy legyenek fogyasztok és körforgás..gyárral semmit sem ér senki ha nem lehet eladni a terméket..a fogyasztást kell ösztönözni ,de csak egy bizonyos szintig..ehhez kell jó érzék...
Az emberek egyrésze pedig nem akar dolgozni és költözni sem tud...azokkal mit csinálsz elviszed őket kőbányába..? Megszokták, hogy ha segélyt kapnak abból is jól élnek és mellette feketén is lehet dolgozni..nincs ellenőrzés...és nincsenek szankciók...csak törvényekkel rendeletekkel nem lehet mindenkit meggyőzni...
|
|
Előzmény:
 |
peterch
2010-02-20 16:07:52
|
81
|
| Gondolod.hogy Mo-on nincsenek mernokok az utcan? Szerintem az osszes munka a gyartastol a logisztikan keresztul a felszerelesig mind munkahelyet teremt. Egy ilyen gyar most epul Zsolnan es 3,4 millio euro az ara. Szerintem nem sok, mert ha osszeszamolod, hogy csak egy honapban mennyi a kifizetett munkanelkuli tamogatas, akkor havonta epulhetne es az epites is munkahelyteremto. Mire az osszes epulet fellenne ujitva es beszigetelve, addigra nullara lecsokkenne a gyar erteke es elbonthato az, amelyik mar nem rentabilis. A vilag ha annyi ido eltelte utan sem fordul jobb iranyba, akkor meg mar mindegy, hogy hol halunk ehen egy jo hoszigetelt hazban, vagy a hid alatt. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|