Keresés

Részletes keresés

peterch Creative Commons License 2010-02-20 16:07:52 81
Gondolod.hogy Mo-on nincsenek mernokok az utcan? Szerintem az osszes munka a gyartastol a logisztikan keresztul a felszerelesig mind munkahelyet teremt. Egy ilyen gyar most epul Zsolnan es 3,4 millio euro az ara. Szerintem nem sok, mert ha osszeszamolod, hogy csak egy honapban mennyi a kifizetett munkanelkuli tamogatas, akkor havonta epulhetne es az epites is munkahelyteremto. Mire az osszes epulet fellenne ujitva es beszigetelve, addigra nullara lecsokkenne a gyar erteke es elbonthato az, amelyik mar nem rentabilis. A vilag ha annyi ido eltelte utan sem fordul jobb iranyba, akkor meg mar mindegy, hogy hol halunk ehen egy jo hoszigetelt hazban, vagy a hid alatt.
A hozzászólás:
memorix Creative Commons License 2010-02-20 15:39:31 80
Egy EPS gyárba nem sokan dolgoznak ...az automatizált sorokhoz mérnökök is kellenek 8 általános végezetek többsége alkalmatlan ilyen munkára...

Valamint a gyárhoz kell négymennyiségű alapanyag, áram, és azt el is kell szállítani , valamint logisztikailag azt tárolni kell.

Egy EPS gyár felépítés költséges, és csak az időszakos kereslet miatt nem éri felépíteni.

Az emberek többsége nem fog rögtön hőszigetelni inkább áttér fatüzelésre ..a fát pedig beszerzik az erdőkből...

Szerintem meg adókat kéne kivetni. A gáz fogyasztásra mondjuk +10% a kéményekre pedig fix értékeket. Ezeket könnyű megszámolni és behajtani.

Az igy befolyó alpból pedig lehetne hőszigetelést támogatni. A hőszigetelő, napcellák,kollektorok,hőszivattyúk és ezek kellékanyainak ÁFÁját az 10% kéne rakni és ebből 5% visszaforgatni az alapba. A káros anyag kibocsájtásból eredő kvótákat pedig ugyan ebbe az alapba lehetne rakni.

A hőszigeteléseknél elő kéne írni, hogy csak komplex AE, passzív házak felújítását támogatnák. Minél kevesebb energiát fogyaszt a ház annál több támogatás lenne az anyagokon. Azonban a számlákat a szolgáltatásról , anyagokról be kéne mutatni és 5 évig monitorozni kéne a költségeket. Így az építő ipar is jól járna.

Az építőipari szolgáltatásoknak az ÁFÁTját is a 10% tartományba kéne rakni. Így meglenne a lendület ehhez.

Minél jobban csökkenti a fogyasztását annál jobban van támogatva. Az építőiparban megjelenne a kifehéredés a számlás munkák miatt. Az emberek az anyag kis hányadát fizetnék és a munkadíjhoz járulnának hozzá.

Ehhez csak kis akarat kell. Azonban a energetikai lobbik ellenállása nagy lenne a kieső bevételek miatt. A politikusok nem érdekeltek, hogy ezt megcsinálják ...pedig meglehetne csinálni...

Előzmény:
peterch Creative Commons License 2010-02-20 14:56:12 79
Szia !

Nem az allam dolga a szigeteles finanszirozasa, elvegre nem o lakik benne, hanem az emberek, akik az adot befizetik.
Ezert szerintem belso finanszirozassal maskeppen festene. Letre kellene hozni minden megyeben egy EPS gyarat, ahol jelenleg munkanelkuliek dolgoznanak. A megyekben beiskolazni a munkanelkulieket a ragasztasra, eldolgozasra. Igy a munkanelkuli segely nem ingyen volna. A gyarak termeszetesen a lakossag reszere onkoltseges aron adnak az EPS-t. Aki nem volna hajlando varni a sorban, annak az allam atfizetne azt az osszeget, amiert a munkanelkuliekbol allo csapat van fenntartva.

Udv , Peter.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!