|
|
|
|
 |
Mekk Elek ezermester
2010-02-20 18:06:28
|
86
|
Idézet magamtól (passzívház topic 18580):
A régebben épült lakások/házak energetikai helyrepofozása összességében akkora összeg, hogy az államilag finanszírozhatatlan. Ezen a ponton segítene egy könnyű hitelhez jutási lehetőség a bankoktól: nagyon hosszú lejárat, alacsony kamat, az állam csak hitelgaranciát nyújtana. Ha mindezt sikerülne úgy belőni, hogy az éves törlesztő részlet ne legyen több, mint az energiatakarékossággal megtakarított forint, akkor tömegesen lesz igénybe véve. (állami pénzszórás nélkül is) |
|
 |
memorix
2010-02-20 15:39:31
|
80
|
Egy EPS gyárba nem sokan dolgoznak ...az automatizált sorokhoz mérnökök is kellenek 8 általános végezetek többsége alkalmatlan ilyen munkára...
Valamint a gyárhoz kell négymennyiségű alapanyag, áram, és azt el is kell szállítani , valamint logisztikailag azt tárolni kell.
Egy EPS gyár felépítés költséges, és csak az időszakos kereslet miatt nem éri felépíteni.
Az emberek többsége nem fog rögtön hőszigetelni inkább áttér fatüzelésre ..a fát pedig beszerzik az erdőkből...
Szerintem meg adókat kéne kivetni. A gáz fogyasztásra mondjuk +10% a kéményekre pedig fix értékeket. Ezeket könnyű megszámolni és behajtani.
Az igy befolyó alpból pedig lehetne hőszigetelést támogatni. A hőszigetelő, napcellák,kollektorok,hőszivattyúk és ezek kellékanyainak ÁFÁját az 10% kéne rakni és ebből 5% visszaforgatni az alapba. A káros anyag kibocsájtásból eredő kvótákat pedig ugyan ebbe az alapba lehetne rakni.
A hőszigeteléseknél elő kéne írni, hogy csak komplex AE, passzív házak felújítását támogatnák. Minél kevesebb energiát fogyaszt a ház annál több támogatás lenne az anyagokon. Azonban a számlákat a szolgáltatásról , anyagokról be kéne mutatni és 5 évig monitorozni kéne a költségeket. Így az építő ipar is jól járna.
Az építőipari szolgáltatásoknak az ÁFÁTját is a 10% tartományba kéne rakni. Így meglenne a lendület ehhez.
Minél jobban csökkenti a fogyasztását annál jobban van támogatva. Az építőiparban megjelenne a kifehéredés a számlás munkák miatt. Az emberek az anyag kis hányadát fizetnék és a munkadíjhoz járulnának hozzá.
Ehhez csak kis akarat kell. Azonban a energetikai lobbik ellenállása nagy lenne a kieső bevételek miatt. A politikusok nem érdekeltek, hogy ezt megcsinálják ...pedig meglehetne csinálni...
|
|
A hozzászólás:
 |
peterch
2010-02-20 14:56:12
|
79
|
Szia !
Nem az allam dolga a szigeteles finanszirozasa, elvegre nem o lakik benne, hanem az emberek, akik az adot befizetik. Ezert szerintem belso finanszirozassal maskeppen festene. Letre kellene hozni minden megyeben egy EPS gyarat, ahol jelenleg munkanelkuliek dolgoznanak. A megyekben beiskolazni a munkanelkulieket a ragasztasra, eldolgozasra. Igy a munkanelkuli segely nem ingyen volna. A gyarak termeszetesen a lakossag reszere onkoltseges aron adnak az EPS-t. Aki nem volna hajlando varni a sorban, annak az allam atfizetne azt az osszeget, amiert a munkanelkuliekbol allo csapat van fenntartva.
Udv , Peter. |
|
Előzmény:
 |
digium
2010-02-20 14:20:00
|
77
|
MO éves gázfogyasztása ~15 milliárd m3. A lakossági felhasználás ebből ~5,5 Mrd m3. Ebből fűtésre ~80% megy el (a többi főzés, HMV) az ~4,4 Mrd m3. Ha ennek 2/3-át megspórolnád akkor ~2,9 Mrd m3 gázt lehetne megtakarítani. Ez a teljes éves felhasználásnak összesen ~20%-a. Az, hogy ezt elérd a 2,7 milló háztartásban egyenként mondjuk 1,5M Ft-ot kellene beruházni. (Az 1/3 energiafelhasználáshoz homlokzat+födémszigetelés, nyílászárók cseréje és munkadíja.) Ez 4050 Mrd Ft! A ZBR-ben ehhez most elnyerhető 2 Mrd! Ilyen arányoknál 2025 év múlva lesz pénz az összes ingatlanra, csak ki kell várni... Tudom, nem az államnak kell ezt teljes egészében megfinanszírozni, de az arányok láthatóak. Sajnos jelenleg az ország nem úgy áll, hogy ezt a pénzt előkapja a mellényzsebéből. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|