Keresés

Részletes keresés

Émile Creative Commons License 2010-02-20 18:28:40 91
" Támogatást tehát messze nem

a paneleknek kéen először adni!"



Most trendi a panelt támogatni !!

Ilyen a széljárás !!
A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2010-02-20 14:55:54 78

Az államnak NEM kell ehehz pénzt ADNI..minek?

 

A "jónépet" kell olyan helyzetbe hozni, hogy lépjen.

 

Amík coolára/kávéra/cigire, mobil baromságokra,

exra drága márkás cipőre-ruhára futja

havi 10-20-50-100 ezres összegben....

 

Addig talán nem kéne félni

az energia árak helyrerakásától!

 

Aztán máris segít a józan és népek

80%-a esetén..energiahatékonynak lenni.

A maradék 20% az meg szocháló kérdése lesz.

 

Az is vicc, hogy panelprogrmara költünk milliárdokat

 

1.

Miközben a zöm "állami pénzből" lett tulajdonos anno, tehát

elvárható lenne a tőkefelmozás a megsporólt ingatlan árból

(nem kellet a szerzéshez sem elő sem utótakérékosság, ami  keményen

kellett/kell a nem állami kótya-vetyén szerzett lakás esetén)

 

2.

A panelek hőigénye álatalában jobb (U=0,7-1,0 körül)

a korabeli családi házak hőigényénél (U=1,5-2,3 körül)

 

Támogatást tehát messze nem

a paneleknek kéen először adni!

Hamár adunk egyáltalán...

 

 

Előzmény:
digium Creative Commons License 2010-02-20 14:20:00 77
MO éves gázfogyasztása ~15 milliárd m3.
A lakossági felhasználás ebből ~5,5 Mrd m3.
Ebből fűtésre ~80% megy el (a többi főzés, HMV) az ~4,4 Mrd m3.
Ha ennek 2/3-át megspórolnád akkor ~2,9 Mrd m3 gázt lehetne megtakarítani.
Ez a teljes éves felhasználásnak összesen ~20%-a.
Az, hogy ezt elérd a 2,7 milló háztartásban egyenként mondjuk 1,5M Ft-ot kellene beruházni. (Az 1/3 energiafelhasználáshoz homlokzat+födémszigetelés, nyílászárók cseréje és munkadíja.)
Ez 4050 Mrd Ft! A ZBR-ben ehhez most elnyerhető 2 Mrd!
Ilyen arányoknál 2025 év múlva lesz pénz az összes ingatlanra, csak ki kell várni...
Tudom, nem az államnak kell ezt teljes egészében megfinanszírozni, de az arányok láthatóak. Sajnos jelenleg az ország nem úgy áll, hogy ezt a pénzt előkapja a mellényzsebéből.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!