Az államnak NEM kell ehehz pénzt ADNI..minek?
A "jónépet" kell olyan helyzetbe hozni, hogy lépjen.
Amík coolára/kávéra/cigire, mobil baromságokra,
exra drága márkás cipőre-ruhára futja
havi 10-20-50-100 ezres összegben....
Addig talán nem kéne félni
az energia árak helyrerakásától!
Aztán máris segít a józan és népek
80%-a esetén..energiahatékonynak lenni.
A maradék 20% az meg szocháló kérdése lesz.
Az is vicc, hogy panelprogrmara költünk milliárdokat
1.
Miközben a zöm "állami pénzből" lett tulajdonos anno, tehát
elvárható lenne a tőkefelmozás a megsporólt ingatlan árból
(nem kellet a szerzéshez sem elő sem utótakérékosság, ami keményen
kellett/kell a nem állami kótya-vetyén szerzett lakás esetén)
2.
A panelek hőigénye álatalában jobb (U=0,7-1,0 körül)
a korabeli családi házak hőigényénél (U=1,5-2,3 körül)
Támogatást tehát messze nem
a paneleknek kéen először adni!
Hamár adunk egyáltalán...
|