|
|
|
|
 |
Mekk Elek ezermester
2010-02-20 10:03:18
|
70
|
"Az energiatároláshoz lenne egy ötletem."
Sajnos a jelek szerint a lendkerekes energiatároló alkalmazása csak ipari méretben éri meg (sehol nem gyártanak kicsi berendezést) |
|
A hozzászólás:
 |
Red3KGT
2010-02-20 08:54:34
|
65
|
Üdv, érdekes elgondolás, mindenképp megér egy dedikált fórumot!
Nekem autonóm házról az jut eszembe, hogy veszek kb 20 hektár erdőt, építek a közepén egy rönkházat mondjuk méteres falakkal és szalma szigeteléssel :D
A másik módja az autonóm háznak pedig a hightec út.
Az energiatároláshoz lenne egy ötletem. Korábban amikor a napelemes rendszer sziget illetve visszaápláló módja uán nézelődtem akadam erre az energiatároló elemre. Azt nem tudom memmyire megfizethető, de amerikában már alkalmazzák az ebből épült telepeket az arőművi csúcsidőszakok elsimítására, több MW nagyságrenben.
Elektroos fogyasztók kapcsán kétszer is felmerültl az A+++ hűtő. Nálünk pl. nincs fagyasztó csak egy kényelmes 300literes hűtő, igy ez a fogyasztás még sokkal kisebb. Egy átlagos A+ fagyasztó és hűtő fogyasztásának kb fele. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|