|
|
|
|
 |
Jesu
2010-02-20 23:13:33
|
101
|
Elő kéne venni: biomassza(apríték or pellet) -> fagáz generátor(leírások, rajzok, tervek, megvalkósítások tucatjai a neten) -> robbanómotoros aggregát. |
|
 |
digium
2010-02-19 20:09:29
|
53
|
Ez nagyjából igaz, de a melléktermékeket rendszeresen elfelejtik beleszámolni a végeredménybe. Így a cikkben is említett alapján 1:2,3. Tudom, hogy a pellet jobb mint 1:10, de az áramtermeléshez szükséges beruházás tőkeigényének különbözete, valamint a bonyolultság miatti karbantartás különbözet (a szükséges energiaigénynél) olyan plusz költséggel jár, ami egyáltalán nem éri meg. Ha így nézzük a dolgot, akkor azonnal térjünk át tisztán a napenergia hasznosítására, mert annak az egyik legalacsonyabb az EROI-ja, de mégsem teszi a világ, mert jelenleg még nem kifizetődő. Pont az imént olvastam (Mérnök Újság), hogy ha tisztán biomassza üzemre térne át a világ, az elfogadhatatlan mértékű erdőpusztulással is járna. Ugyanígy nem járható út a mezőgazdaság teljes energiatermelésre átállása sem, ez éhezéssel párosulna. Jelenleg egy tökéletes energiahordozót sem ismerünk, amivel önállóan és gazdaságosan kiválthatóak lennének a fosszilis energia hordozók. Mindenki leteheti a voksát valami mellet, de nem biztos, hogy az lesz a jövő. |
|
A hozzászólás:
 |
wulfin
2010-02-19 19:43:27
|
51
|
Tobb tanulmanyt olvastam ebben a temaban ugy tudom az ethanol EROI-ja 1.3 korul lehet (kukorica eseten). A barazil cukornadas 5-8 kozott. A biodizel jobb energia merlegu a pellet meg meg jobb. Persze a pelletbol nehezebb delejt csiholni.
Itt a cel az lenne hogy nem csak a termelest oldjuk meg onmagaban hanem a termeles fogyasztas rendszert egyben optimalizaljuk, ez hozhat igazan koltseghatekony megoldast.
Pl mosogepben, mosogatogepben napkollektor altal melegitett vizet hasznaljunk. En szerintem a 150 kwh fogyasztasom le fogom tudni vinni 100 kwh ala meg egypar ilyen trukkel. A hutom A++-os es nem tul nagy (200kwh/ev), a szellozteto rendszer most 100 m3-en 32 watt korul fogyaszt (ez megy folyamatosan). |
|
Előzmény:
 |
digium
2010-02-19 17:15:27
|
40
|
Ajánlom ezt a cikket, teljesen érthetően van leírva az energiamérlege: http://totalcar.hu/magazin/velemeny/kukorica/ |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|